EN

12.11.2020, 15:42 Wersja do druku

Białystok. Spektakle BTL na żywo w Internecie

fot. Krzysztof Bieliński

Dynamicznie zmieniające się obostrzenia, mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV2, skłoniły zespół Białostockiego Teatru Lalek do poszukiwania nowych rozwiązań, pozwalających na prezentację spektakli nawet w czasie zamknięcia instytucji kultury dla publiczności.

Od soboty (14 listopada) będzie można oglądać spektakle transmitowane w Internecie „na żywo” wprost ze sceny BTL. W tym celu teatr uruchomił kanał BTL ONLINE, na którym widzowie znajdą aktualny repertuar i będą mogli wykupić dostęp do wybranego spektaklu.

Sprzęt do transmisji, zakupiony dzięki dotacji Miasta Białegostoku, w tym kamery umożliwiające uzyskanie obrazu z kilku planów oraz profesjonalny montaż zapewnią atrakcyjną relację na żywo, która pozwoli widzom poczuć atmosferę teatralnej sceny w swoim domu.

W najbliższy weekend BTL zaprezentuje dwa spektakle: dedykowaną dzieciom ciepłą opowieść o przyjaźni pt. „Lenka” w reż. Katy Csato (sobota i niedziela o godz. 14:00) oraz muzyczną impresję „3xM, czyli Moniuszko-Miłość-Miraże” w reżyserii Bernardy Bieleni (sobota i niedziela o godz. 18:00). Niech teatr zagości w naszych domach!

BTL ONLINE zaprasza: https://btl.ppv-stream.pl/

fot. Krzysztof Bieliński

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne