EN

12.09.2024, 12:55 Wersja do druku

Białystok. Rusza czwarty sezon artystyczny w Nie Teatrze

Przed nami kilkadziesiąt wydarzeń i spotkania z wybitnymi osobowościami polskiej sceny muzycznej, dużo dobrego humoru i satyry w mistrzowskim wykonaniu, znakomite sztuki teatralne, a nawet chwile z amerykańskim country i wieczór z iluzją. Oto propozycje, na które zapraszamy w najbliższych tygodniach. Cały repertuar na: https://www.nieteatr.pl/repertuar 

fot. mat. teatru

NOWY SEZON ZACZYNAMY OD CELEBRACJI BLUESA

15 września o godz. 19:00 zapraszamy do świętowania Polskiego Dnia Bluesa w Nie Teatrze z Martyną Zaniewską i Patrykiem Ołdziejewskim - zaprezentują słuchaczom swoje ulubione bluesowe utwory: od tych z doliny Missisipi, poprzez standardy wyśpiewane przez Billie Holiday, Arethę Franklin, B.B. Kinga, Erica Claptona, aż po polskie klasyki zespołów takich, jak: Breakout, Dżem, czy rodzimej Kasy Chorych. Nie zabraknie klimatycznych gitar, harmonijki, pląsających się instrumentów klawiszowych, a także niespodzianek, które sprawią, że ten wieczór zapamiętacie na długo.

KOŃCÓWKA WRZEŚNIA TO CZAS NA HUMOR W NAJLEPSZYM WYDANIU

20 września o godz. 19:00 trzy wyjątkowe kobiety tworzące grupę CZAS DLA NAS spełniając swoje zawodowe marzenia zapraszają na nietuzinkowy program muzyczno-kabaretowy, który wykreował w swym kabaretowo-muzycznym uniwersum sam Filip Jaślar z Grupy MoCarta. To kabaret, spektakl i koncert w jednym. Z tekstami Osieckiej, Przybory, Andrusa, muzyką Pucciniego, Chopina czy Wasowskiego. Tuż przed początkiem kalendarzowej jesieni, zapraszamy na dużą dawkę humoru i pozytywnej energii.

22 września o godz. 16:00 wystąpi uwielbiany przez publiczność Nie Teatru Krzysztof Daukszewicz. To śpiewający satyryk jedyny w swoim rodzaju, dlatego nie dziwi nas, że w Białymstoku cieszy się niesłabnącą popularnością – a my z przyjemnością gościmy artystę po raz kolejny na naszej scenie! Satyryk wystąpi w najnowszym programie "Hrabia wrócił", w którym w swoim niebanalnym stylu opisuje i wyśmiewa absurdy, do których dochodzi na co dzień w kraju nad Wisłą.

27 września o 20:00 Przemysław Sadowski i Marcel Wiercichowski w spektaklu komediowym EL CRÉDITO rozbawią nas z pozoru zwyczajną historią. Gdy bankier definitywnie odmawia klientowi przyznania pożyczki, zdesperowany sięga pod dość nietypowy szantaż. Jaki? Nie zdradzimy, po co psuć zabawę! A będzie przednia, dzięki talentom aktorskim i przede wszystkim komediowym pochodzącego z Podlasia Przemysława Sadowskiego oraz Marcela Wiercichowskiego.

NIEPOWTARZALNE KOBIECE GŁOSY

28 września o 19:00 Justyna Królak sięgnie po ponadczasowe utwory muzyki francuskiej, nadając im nowy, świeży wymiar. Wspólnie z wybitnymi muzykami tworzy FRENCH JAZZ PROJECT – to nie tylko muzyka, ale także opowieść o historii francuskiej piosenki, pełna anegdot z życia legendarnych artystów. Przeniesiemy się w świat paryskich ulic, kafejek i artystycznych zaułków, gdzie muzyka i opowieści splecione są w magiczny, jazzowy spektakl.

French Jazz Project tworzą:

Justyna Królak - śpiew

Michał Rorat - fortepian

Daniel Pomorski - kontrabas

Przemysław Pacan – perkusja

29 września dwa koncerty (16:30 i 19:00) wyczekiwanej na scenie Nie Teatru Katarzyny Groniec. Artystka swoim niepowtarzalnym głosem i charyzmą porusza serca publiczności. Podczas występu wplata w swoje wykonania nuty nostalgii, humoru i głębokich emocji - a w Nie Teatrze przedstawi swoje największe przeboje i zaskakujące interpretacje. Zapraszamy na podróż przez historie, wspomnienia i refleksje - blisko, bliżej, najbliżej.

3 października o 18:30 podróż przez polską muzykę z AGĄ ZARYAN, która podbija serca publiczności koncertując na całym świecie. Jako pierwsza polska Artystka wydawała płyty pod szyldem legendarnej wytwórni Blue Note Records z Nowego Jorku, dołączając do takich nazwisk jak: Norah Jones, Nina Simone, Miles Davis czy Bobby McFerrin. Podczas koncertu w Białymstoku AGA ZARYAN sięgnie zarówno po utwory jazzowych mistrzów, jak i swoje osobiste ulubione piosenki. Dzięki nowym aranżacjom Michała Tokaja, znane melodie zabrzmią zupełnie odświeżająco. Nie zabraknie klasyków, które wpisały się w historię polskiej muzyki, ale AGA wniesie do nich swój oryginalny styl i intymną interpretację. Muzycy na nowo zinterpretują m.in. piosenkę z repertuaru Maanamu - ‚Kocham Cię, kochanie moje”, „Ale w koło jest wesoło” z repertuaru zespołu Perfect, „La valse du mal” Kaliny Jędrusik.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu Nie Teatr Na Innej Scenie - w sali Kina Ton przy Rynek Kościuszki 2 w Białymstoku.

4 października o godz. 19:00 salę Nie Teatru wypełni ciepły głos Anny Karolskiej. To muzyczne spotkanie będzie premierą jej najnowszej płyty "W Drodze". Wieczór poprowadzi charyzmatyczna Małgorzata Ohme. Gościem specjalnym koncertu będzie Krzysztof Iwaneczko, który szeroką popularność zdobył, wygrywając szóstą edycję programu "The Voice of Poland".

HISTORIĄ, KTÓRĄ WARTO POZNAĆ, CZYLI ALBAŃSKIE „ZAPRZYSIĘŻONE DZIEWICE”

5 października o godz. 19:00 zapraszamy na spektakl "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo, który przenosi widzów w głąb tradycji i kultury Albanii. Sztuka Michaiła Olega Michajłowa opowiada historię jednego z najbardziej fascynujących i tajemniczych zwyczajów tego regionu - obietnicy, która zobowiązuje do honorowego zachowania, a jednocześnie stanowi wyraz głębokiego szacunku wobec drugiej osoby. To historia o kobietach, które zostają zaprzysiężone na dziewice i złożyły przysięgę, że będą żyć jak mężczyźni, a wszystko po to, żeby móc przejąć rodzinną schedę. Ich życie staje się przedmiotem nie tylko osobistego wyboru, ale i społecznego obowiązku.

Sztuka po raz pierwszy w języku polskim. Artystki zachwyciły publiczność podczas polskiej prapremiery w czerwcu 2024 na scenie Nie Teatru.

Przekład i reżyseria: Dariusz Szada-Borzyszkowski

POWROTY NA SCENĘ NIE TEATRU

6 października o godz. 16:00 i 18:30 zespół PIRAMIDY wykona „Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy”. To jedyny taki koncert, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym usłyszymy jego najbardziej znane utwory jak np. Piosenkę o niebieskim baloniku, legendarną Modlitwę – Dopóki ziemia kręci się, Trzy miłości, Piosenkę o młodym ułanie, Ostatni trolejbus, Wańkę Morozowa, Puszkina i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek. Czeka nas 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych w najlepszym poetyckim, aktorskim i muzycznym wydaniu.

10 października o godz. 19:00 usłyszymy najbardziej osobiste piosenki Janka Traczyka. Artysta sięgnie po swoje piosenki, pisane pod wpływem własnych przeżyć, na przestrzeni wielu lat, również tych dotąd niepublikowanych. Ci, którzy bywali już na koncertach Janka, wiedzą, że będzie to wieczór wypełniony nastrojowym brzmieniem fortepianu i rodzinną atmosferą. Wykonawca ma w zwyczaju skutecznie skracać dystans z publicznością, umilając czas pomiędzy piosenkami opowieściami z życia wziętymi - z przymrużeniem określanymi jako "ocierające się o stand-up". Nie zabraknie śmiechu, nie zabraknie łez, a po koncercie oczywiście będzie można zamienić z artystą kilka słów, kupić płytę i zrobić wspólne zdjęcie.

ROCZNICA URODZIN AGNIESZKI OSIECKIEJ Z NULĄ STANKIEWICZ

11 października o 19:00 zapraszamy na koncert Nuli Stankiewicz, który nie tylko celebruje twórczość Osieckiej, ale i kreatywnie ją interpretuje, a data 11 października staje się szczególnie symboliczna, biorąc pod uwagę, że dwa dni wcześniej obchodzimy rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej. Nula Stankiewicz to artystka, której znakiem rozpoznawczym jest subtelne łączenie poezji i jazzowych aranżacji, zatem przed nami wieczór, który na długo pozostanie w pamięci każdego miłośnika dobrej muzyki i poezji.

W koncercie udział wezmą również:

Janusz Strobel – gitara oraz Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofon

TANGO NIGHT: TANGO ŚWIATOWEJ KLASY W NIE TEATRZE

12 października zapraszamy na dwa koncerty zespołu Bandonegro Tango Orchestra. O godz. 17:30 i 20:00 usłyszymy najwybitniejsze tanga świata, klasyki, wykonywane przez największe orkiestry Złotej Ery Tanga w stylistyce i aranżacji zespołu Bandonegro.

Wraz z zespołem Bangonegro wystąpi Andres Martorell - urugwajski wokalista, uznawany przez koneserów tanga za głos nowej ery!

Zespół Bandonegro przemierza kontynenty, wypełniając sale koncertowe od Ameryki Południowej, USA, Europę aż po Azję. Niezwykła energia, pomysł muzyczny i świeże brzmienie sprawiają że muzycy podbijają serca publiczności na całym świecie, należąc obecnie do najbardziej intrygujących i rozpoznawalnych wykonawców tego gatunku. 

Tak mówi o nich muzyce Fernando Suarez Paz, legendarny skrzypek Astora Piazzolli:

„Wasza muzyka porusza serca. Jestem szczęśliwy, że mogłem Was usłyszeć!”

WILLOW HILL, CZYLI „ZESPÓŁ KONIECZNY DO ZOBACZENIA” WEDŁUG MAGAZYN ROLLING STONE

13 października o 19:00 duet Willow Hill z USA wystąpi w Nie Teatrze w ramach europejskiej trasy koncertowej! Ich wyjątkowe połączenie country z nowoczesnym, mocnym brzmieniem przyciągnęło uwagę na największych festiwalach, w tym Summerfest i Rocklahoma, oraz na oficjalnym Afterparty Lady Gagi podczas The Monster Ball Tour.

MUSICAL JAM LIVE PO RAZ TRZYNASTY!

I będzie to z pewnością szczęśliwa 13, bo pełna uczucia. 17 października o 19:00 cykl Musical Jam Live powraca w kolejnym sezonie artystycznym Nie Teatru. XIII koncert z cyklu to Love & Marriage, gdzie po raz pierwszy wystąpi małżeństwo – Karol Drozd i Agnieszka Tylutki. W ich wykonaniu usłyszymy najpiękniejsze duety z musicali takich jak "West Side Story", "Sunset Boulevard" czy "Catch Me If You Can". Przy fortepianem zasiądzie Karina Komendera, tworząc niepowtarzalną atmosferę tego muzycznego wieczoru.

WODECKI NA NOWO

18 października o 19:00 muzyczny hołd Zbigniewowi Wodeckiemu odda zespół KONIE. To grupa młodych, utalentowanych muzyków, których styl i nowatorskie podejście do aranżacji porywa publiczność do niezwykłych, barwnych miejsc. Ich energia i radość z grania została już doceniona przez wielu, między innymi podczas Wodecki Twist Festiwal. To wydarzenie jest prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników twórczości Zbigniewa Wodeckiego, którzy pragną na nowo odkryć magię jego muzyki.

ZASPAKAJAMY APETYT NA TEATR

19 października o 19:00 zapraszamy na teatralną ucztę. „Kolacja na cztery ręce” to historia muzyczno-kulinarnej konfrontacji dwóch najwybitniejszych muzyków baroku: Jana Sebastiana Bacha (Piotr Dąbrowski) i Fryderyka Haendla (Mirosław Zbrojewicz) w formie słodko-gorzko-kwaśnej komedii. Na scenie ucztują mistrzowie, ale to wydarzenie jest także wytrawną teatralną ucztą dla widza.

Występują:

Piotr Dąbrowski - Jan Sebastian Bach

Mirosław Zbrojewicz - Fryderyk Haendel

Marek Cichucki- Jan Krzysztof Schmidt

KOBIETY NA WIDOWNI

20 października o 18:00 zapraszamy na monodram Katarzyny Kołeczek "Co modna Pani wiedzieć powinna". Spektakl eksploruje współczesne dylematy kobiet. Jak wiele zmieniło się od lat 50-tych? Czy dzisiejsza kobieta nadal musi nakładać maseczkę z ogórków i uśmiechać się na zawołanie? Czy istnieje przepis na idealną kobietę? Na te i inne pytania spektakl odpowiada z humorem i dystansem. Katarzyna Kołeczek wciela się w rolę kobiety, która stara się sprostać wszystkim wyzwaniom narzucanym przez popkulturę.

FAMILIJNA NIEDZIELA

20 października | godz. 10:00, 12:00, 14:00 zapraszamy do wspólnej zabawy na spektaklu „Niesamowite przygody skarpetek” - którego bohaterów najmłodsi znają również z lektury szkolnej. Razem pobudzimy wyobraźnię, odkryjemy nowe formy i przyjrzymy się pewnym przedmiotom zupełnie inaczej, niż do tej pory. Nie zabraknie nam kreatywności i nowych wrażeń, bo zabawa dopiero się rozkręci. Zobaczycie masę zakręconych skarpetkowych przygód, w nieograniczonym i magicznym świecie wyobraźni. Na scenie zobaczymy Małgorzatę Neczyperowicz i Ismenę Maślankiewicz.

„NIESAMOWITE PRZYGODY SKARPETEK” | Adaptacja książki JUSTYNY BEDNAREK pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”

25-27 PAŹDZIERNIKA III DNI CZESKIE W NIE TEATRZE

Przed nami trzecia edycja Dni Czeskich w Nie Teatrze. To wydarzenie, które od początku miało na celu przybliżenie mieszkańcom Białegostoku i okolic bogactwa czeskiej kultury. W programie znajdziemy zarówno pokazy filmowe, wystawy, koncerty, spotkania z miłośnikami Czech, autorami publikacji, aż po degustacje specjałów czeskiej kuchni. Każdy z tych elementów składa się na pełny obraz Czech, kraju, który mimo bliskości geograficznej, wciąż skrywa przed nami wiele fascynujących tajemnic! Dołączcie do nas, aby wspólnie celebrować różnorodność i bogactwo czeskiej kultury w sercu naszego miasta.

Harmonogram:

PIĄTEK 25.10.2024

17.00 | Otwarcie wystawy „Franz Kafka – człowiek swoich i naszych czasów” (Piętro 1.)

17.00 | Otwarcie stoiska z literaturą czeską (Parter)

18.15 | Czeski Film: „Sytuacja awaryjna” Jiří Havelka (Nie Teatr)

20.00 | Czeska klasyka: pojedynek jakby oxfordzki (Above)

SOBOTA 26.10.2024

14.00 | Otwarcie stoiska z literaturą czeską (Parter)

15.00 | Spotkanie z Mariuszem Szczygłem (Nie Teatr)

19.00 | René Souček – koncert (Nie Teatr)

20.00 | Czeskie Historie: Bardzo Czeska Piwnica (Poziom -1)

NIEDZIELA 27.10.2024

9.00 | Otwarcie stoiska z literaturą czeską (Parter)

10.00 | Baśniogranie: “Baśnie Czeskie” – projekt familijny (Nie Teatr)

16.00 | Czeska komedia: „Teściowe wiecznie żywe” Jakub Zindulka (Nie Teatr)

19.00 | Czeska komedia: „Teściowe wiecznie żywe” Jakub Zindulka (Nie Teatr)

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne