EN

13.10.2021, 08:32 Wersja do druku

Białystok. Royal National Ballet of Georgia „Potskhishvili” w OiFP

14 października na  Dużej Scenie OiFP o godz. 19.00 wystąpi Royal National Ballet of Georgia Potskhishvili.

fot. mat. prasowe

Królewski Balet Narodowy Gruzji na Dużej Scenie OiFP! Zapraszamy na niezwykłe przedstawienie Fire of Georgian Dance – niezwykle fascynującą wycieczkę na Kaukaz, do mitycznej Krainy Złotego Runa, w cudowną podróż po historii Gruzji. Wyjątkowi artyści, wielkie mistrzostwo, wspaniała choreografia i wielobarwne stroje przeniosą nas do zarania dziejów narodu gruzińskiego. Rytmy, muzyka i akrobatyka wywodzące się z gruzińskiego folkloru tworzą ze współczesnymi formami niezwykłą harmonię. 

Artyści Royal National Ballet of Georgia Potskhishvili występują na największych scenach w USA, Anglii, Chinach, Japonii, Niemczech, Indiach czy Kanadzie. Ich repertuar jest oparty na nowoczesnej choreografii, w mistrzowski sposób połączonej z historią.

Nazwisko Potskhishvili od dziesięcioleci ma znaczący wpływ na rozwój gruzińskiej kultury, szczególnie tańca. Już w 1964 roku utytułowany tancerz i choreograf Gelodi Potskhishvili założył w Gruzji Akademię Tańca. Jego następcą jest aktualnie syn Gela Potskhishvili i synowa Maia Kiknadze. Obecnie w akademii studiuje ponad 500 studentów.

Czas trwania: 120 minut z przerwą

Bilety: 70-140 zł (dostępne online i w kasie OiFP)

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne