18.09.2021, 08:20 Wersja do druku

Białystok. Przestrzenie sztuki, czyli przestrzenie na edukację i rozwój tańca

Inne aktualności

"Przestrzenie Sztuki" to program prowadzony przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca pod auspicjami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dzięki niemu możliwe jest promowanie artystów i grup artystycznych niezwiązanych formalnie z dużymi instytucjami. Opiera się on na wsparciu już istniejących ośrodków kultury, które mają stać się ogólnopolskimi, interdyscyplinarnymi centrami. Pisze Anna Kulikowska w portalu bialystokonline.pl.

Program ma też na celu zwiększenie udziału tańca w kulturze, wzrost tożsamości artystyczno-kulturalnej i przyspieszenie rozwoju turystyki kulturalnej regionu.

W województwie podlaskim od września tego roku operatorem "Przestrzeni Sztuki" są Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku i Podlaskie Stowarzyszenie Tańca.

- Wielokrotnie mówiłem o tym, że będę zabiegał, by Białystok stał się stolicą tańca. W mediach komercyjnych uważało się, że w Białymstoku tańczyć umieją. Jednak zawsze brakowało instytucji, które w sposób profesjonalny zajmą się propagowaniem tańca, zachęcaniem do tańczenia i mówienia o historii tańca. Dziękuję pani dyrektor Violetcie Bieleckiej oraz pani prezes Karolinie Garbacik, za to, że udało się wypracować to porozumienie wspólnie z Ministerstwem Kultury, że te środki trafią do województwa podlaskiego. I będziemy mogli ten projekt odpalić – powiedział marszałek Artur Kosicki. - Brakowało nam jednego elementu, tańca nowoczesnego. Będziemy tym projektem nie tylko edukować, ale także zachęcać, by ludzie tańczyli. Jest to forma dbania o kondycję fizyczną, sposób na życie, o czym mogłem się w przeszłości przekonać.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Przestrzenie sztuki, czyli przestrzenie na edukację i rozwój tańca

Źródło:

www.bialystokonline.pl

Link do źródła

Autor:

Anna Kulikowska

Data:

17.09.2021 07:44