EN

7.12.2020, 16:07 Wersja do druku

Białystok. Pieśni Fryderyka Chopina - pożegnanie "Jesieni z Chopinem"

13 grudnia o godz. 15.00 odbędzie się ostatnia transmisję live z cyklu "Jesień z Chopinem", podczas której usłyszymy Pieśni op. 74 w wykonaniu artystów Opery i Filharmonii Podlaskiej, a także fragmenty książki Aleksandry Zgorzelskiej „Nazywam się Fryderyk Chopin”.

Pieśni to jedne z najbardziej popularnych utworów Chopina, również dzięki słowom naszych romantyków, do poezji których powstawała muzyka, choćby „Życzenie” do słów Stefana Witwickiego (rozpoczynająca się od słów „Gdybym to ja była słoneczkiem na niebie”) czy też „Precz z moich oczu!” do wiersza Adama Mickiewicza. Wyjątkiem jest „Piosnka litewska” do ludowego tekstu litewskiego w polskim przekładzie. Podczas niedzielnej transmisji usłyszymy je w wykonaniu: Joanny Motulewicz – mezzosopran, Moniki Ziółkowskiej – mezzosopran, Macieja Nerkowskiego – baryton, z akompaniamentem fortepianu w wykonaniu Anny Krzysztofik-Buczyńskiej i Kariny Komendery. Fragmenty książki Aleksandry Zgorzelskiej „Nazywam się Fryderyk Chopin” recytować będą  Bartłomiej Łochnicki i Rafał Supiński.

JESIEŃ Z CHOPINEM

Niedziela, 13 grudnia, godz. 15.00

Koncert transmitowany live na kanale YouTube OiFP.

Soliści: Joanna Motulewicz, Monika Ziółkowska, Maciej Nerkowski, Bartłomiej Łochnicki, Rafał Supiński

Fortepian: Anna Krzysztofik -Buczyńska, Karina Komendera

Program:

Fryderyk Chopin – Pieśni op. 74

(Gdzie lubi, Dwojaki koniec, Smutna rzeka, Leci liście z drzewa, Piosnka litewska, Życzenie, Poseł, Czary, Moja pieszczotka, Pierścień, Hulanka)

Recytacja fragmentów książki Aleksandry Zgorzelskiej „Nazywam się Fryderyk Chopin” (wyd. Media Rodzina).

Partnerem koncertów jest Agnella Białostocka Fabryka Dywanów.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne