EN
17.05.2022, 09:22 Wersja do druku

Białystok. Opery na ekranie i scenie w OiFP

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na „Łucję z Lammermooru” Donizettiego z MET oraz ostatnie pokazy „Cyganerii” Pucciniego w sezonie.

fot. mat. The Metropolitan Opera

The Metropolitan Opera: Gaetano Donizetti, ŁUCJA Z LAMMERMOORU

21 maja, godz. 18.55

Scena Kameralna OiFP, ul. Odeska 1

Sopranistka Nadine Sierra wciela się w jedną z najwspanialszych i najbardziej charakterystycznych operowych ról – w Łucję z Lammermooru, udręczoną heroinę z dzieła Donizettiego – w nowej inscenizacji australijskiego reżysera teatralnego i filmowego Simona Stone’a. W roli Edgara, ukochanego Łucji, zobaczymy tenora Javiera Camarenę, partię despotycznego brata tytułowej bohaterki zaśpiewa baryton Artur Ruciński, zaś partię Rajmunda, opiekuna Łucji, zaśpiewa bas Matthew Rose. Dyryguje Riccardo Frizza.

Bilety: 45-50 zł

Opera Cyganeria, G. Puccini - ostatnie dwa spektakle w tym sezonie!

21 maja, godz. 19.00

22 maja, godz. 18.00

Duża Scena, ul. Odeska 1

Jedna z najczęściej granych oper na świecie, zaliczana do ścisłego kanonu, od samego początku budziła potężne emocje, wywołując na twarzach widzów łzy wzruszenia. Oglądana po raz pierwszy jest historią niewinnej miłości i smutku po utracie ukochanej osoby i młodości, w kolejnych odsłonach odkrywa głębokie emocjonalne sensy ukryte w symbolicznych gestach scenicznych. Spotyka się tu młodość, odwaga, namiętność i wielka miłość, a je wszystkie idealizuje niezrównana muzyka Pucciniego.

Bilety: 70-130 zł

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne