EN
13.08.2022, 11:18 Wersja do druku

Białystok. Operowa Scena Letnia

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na wydarzenia w ramach Sceny Letniej.

fot. mat. teatru

14.08./ 18.00 

MAESTRO CHIVES, KONCERT ROZRYWKOWY

Duża Scena, ul. Odeska 1

Marcin Roszkowski (Mastro Chives) zaprezentuje muzykę filmową z takich produkcji jak „Piraci z Karaibów”, „Gra o tron”, „Nietykalni” czy „Policjanci z Miami” oraz klubowe hity zaaranżowane na skrzypce elektryczne i orkiestrę. Muzyków orkiestry OiFP poprowadzi Maestro Mirosław Jacek Błaszczyk. Na scenie pojawi się także gitarzysta Paweł Sokołowski oraz solista Opery Maciej Nerkowski.

KUP BILET

20.08./ 19.00 

MŁODZI WIRTUOZI, KONCERT SYMFONICZNY 

Amfiteatr, ul. Odeska 1

Pierwszy koncert z cyklu „Młodzi wirtuozi”. Na trąbce zagra 10-letni solista Hugo Długosz – laureat wielu międzynarodowych konkursów. W jego wykonaniu usłyszymy m.in. Arię na strunie G Jana Sebastiana Bacha i główny temat z Listy Schindlera J. Williamsa. Młodemu muzykowi towarzyszyć będzie orkiestra kameralna pod batutą Maestro Mirosława Jacka Błaszczyka.

KUP BILET

28.08./ 18.00

MOZART | SCHUBERT, KONCERT SYMFONICZNY 

Amfiteatr, ul. Odeska 1

Ostatni koncert w ramach „Sceny letniej” OiFP. Za pulpitem dyrygenckim stanie Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Kameralnej w Łomży. Maestro zaproponował dwie symfonie – przeboje muzyki symfonicznej. Orkiestra OiFP pod jego batutą zagra Symfonię nr 40 g-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz V Symfonię B-dur Franza Schuberta.

KUP BILET

21.08.

PODLASKIE KINO PLENEROWE  - BEZPŁATNE SEANSE

parking OIFP od strony ul. Kijowskiej

godz. 18.00 

BALERINA

„Balerina” w reżyserii Érica Summera i Érica Warina. To filmowa opowieść o jedenastoletniej Felicji – dziewczynce z sierocińca, która ucieka do Paryża, by spełnić swoje marzenia o tańcu. 

godz. 19.45 

NARODZINY GWIAZDY

„Narodziny gwiazdy” to remake filmu sprzed 85 lat – nagrodzony Oscarem debiut reżyserski Bradleya Coopera, pokazujący blaski i cienie show-biznesu. 

Na widzów będą czekały wygodne leżaki i krzesełka oraz bezpłatna wata cukrowa i popcorn.

CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne