EN

29.04.2021, 10:00 Wersja do druku

Białystok. Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na wspólne świętowanie 3 maja.

- Przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowy koncert pod nazwą: „3 maja uczcijmy piosenką” - mówi prof. Violetta Bielecka, p.o. dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej. - Wystąpi Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod moim kierownictwem oraz soliści - Joanna Markowska i Maciej Nerkowski.


W tym szczególnym dniu, w dniu 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji dajmy świadectwo naszego patriotyzmu, wspólnie świętujmy wolność i wzmacniajmy nadzieję na coraz wspanialszy rozkwit naszej Ojczyzny. Mam nadzieję, że spędzą Państwo z nami czas rodzinnie, by także młodsze pokolenie uczyło się kochać Ojczyznę nie tylko od święta, ale na co dzień - jak usłyszymy w „Modlitwie” Mariana Hemara recytowanej przez Rafała Supińskiego.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć przepiękne utwory: „Witaj majowa jutrzenko”, „Czego chcesz od nas, Panie?” czy „Święta miłości kochanej Ojczyzny”. Zwieńczeniem koncertu będzie „Hymn III Tysiąclecia”.

Transmisja koncertu w poniedziałek, 3 maja, o godz. 12:00 na oficjalnym kanale YouTube Opery i Filharmonii Podlaskiej (https://www.youtube.com/user/oifp).

Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie: https://www.oifp.eu/repertuar/zapraszamy-do-wspolnego-swietowania/

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne