EN
29.12.2021, 15:53 Wersja do druku

Białystok. Nabór do grup warsztatowych Białostockiej Akademii Musicalowej

Białostocka Akademia Musicalowa to stowarzyszenie, które kształci młodych artystów według unikalnego programu artystycznego pod okiem profesjonalnej kadry instruktorskiej od 2019 r. BAM to ludzie, którzy pasjonują się musicalem. Założycielami stowarzyszenia są Dorota Białkowska-Krukowska (aktorka i wokalistka) oraz Bartłomiej Łochnicki (aktor i wokalista).

W Akademii prowadzone są zajęcia warsztatowe ze śpiewu, tańca, aktorstwa oraz dykcji przez doświadczonych instruktorów: Hannę Mocarską, Katarzynę Wiktorko, Martę Bacajewską, Emilię Jarosz, Kamilę Wróbel-Malec, Marcina Nagnajewicza, Arkadiusza Jarosza oraz Dawida Franciszka Malca. To artyści oraz pedagodzy związani z białostocką sceną którzy na co dzień współpracują z Operą i Filharmonią Podlaską – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki, Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz Białostockim Teatrem Lalek.

Umiejętności słuchaczy zajęć mogliśmy podziwiać podczas koncertów: Musicalowe marzenia w Operze i Filharmonii Podlaskiej, Dziewczynka z zapałkami Happy END w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Akademia zrealizowała podczas pandemii dwa autorskie musicale Szaleństwa Panny Anny oraz Droga do sławy. W listopadzie odbył się koncert inscenizowany Przebudzenie na podstawie musicalu Przebudzenie wiosny, a w grudniu koncert musicalowy Winterland.

Już 2 stycznia (o godz. 12:00 Białostocka Akademia Musicalowa zaprasza na przesłuchanie do grup warsztatowych dzieci od 5 roku życia, młodzież i dorosłych, którzy kochają scenę i chcą przeżyć artystyczną przygodę.

Aby wziąć udział w przesłuchaniu należy zarejestrować się przez formularz online: https://forms.gle/5qLMTZzJRjPEbyKK6 Następnie przygotować dowolną piosenkę z podkładem (nośnik USB, płyta CD) lub a'capella oraz zapakować luźny strój do sprawdzenia predyspozycji tanecznych i koordynacji ruchowej. Dzieci w wieku 5-7 lat będą przyjmowane do najmłodszej grupy BAMISIE.

Zapraszamy wszystkich chętnych do spotkania się z nami: Aleja Tysiąclecia Państwa Polskiego 8, Białystok (What's Up Studio - Centrum Kreatywności).

Szczegółowe informacje:

📧 [email protected]

📞 504 711 999 / 604 463 737

Białostocka Akademia Musicalowa | Facebook

Białostocka Akademia Musicalowa - YouTube

Źródło:

Materiał nadesłany