EN
24.03.2023, 14:48 Wersja do druku

Białystok. Międzynarodowy Dzień Teatru w Nie Teatrze. Wystąpi Joanna Szczepkowska

Międzynarodowy Dzień Teatru przypada 27 marca. Z tej okazji można wybrać się do Nie Teatru, gdzie wystąpi Joanna Szczepkowska oraz Jan Jurkowski w przedstawieniu "Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu".

fot. mat. teatru

"Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu" ukazuje zderzenie dwóch światów: dojrzałej kobiety, która świadomie wybrała samotność i młodego, goniącego za sukcesem muzyka. Joanna Szczepkowska i Jan Jurkowski pokażą sztukę pełną niebanalnego humoru.

Czy to, że artysta podejmuje decyzję o wycofaniu ze świata oznacza pewien rodzaj nieprzystosowania? Utraty talentu? Wyniosłości? I przede wszystkim: czy ma do tego prawo? Jesteśmy przyzwyczajeni do nieprzerwanej obecności gwiazd w przestrzeni medialnej, do ciągłych wiadomości na temat ich życia prywatnego i do konieczności bycia dostępnym dla widzów oraz dziennikarzy. Ale czy naprawdę jest to obowiązek artysty?

"Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu" jest autorskim przedstawieniem Joanny Szczepkowskiej, w którym dojrzała kobieta przypadkowo spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego. Dla chłopaka wejście w świat bohaterki jest jak przekroczenie magicznego progu, za którym znajduje się nierealne doświadczenie i zaczyna wchodzenie w szaleństwo.

Dwa zupełnie odmienne spojrzenia, dwie różne epoki i przede wszystkim – dwa pokolenia, znakomicie prowadzące ze sobą osobliwą grę, w której ścierają się dwie odmienne osobowości: samotna z wyboru i nieodnajdująca się we współczesnym świecie Marta oraz goniący za sukcesem, rozgłosem i ciągłym "dzianiem się" Piotr. Co wyniknie z tego spotkania? Jaką tajemnicę kryje Marta? I kim jest tytułowa Pelcia?

O tym będzie można przekonać się już w poniedziałek (27.03), o godz. 18:30 w Nie Teatrze.

Tytuł oryginalny

Międzynarodowy Dzień Teatru spędź w Nie Teatrze. Wystąpi Joanna Szczepkowska [BILETY]

Źródło:

Białystok Online

Link do źródła

Autor:

Anna Kulikowska

Data publikacji oryginału:

23.03.2023