EN

7.09.2020, 09:39 Wersja do druku

Białystok. Komediowa premiera w Teatrze Dramatycznym

12 września odbędzie się pierwsza w nowym sezonie premiera Teatru im. Węgierki - "Pensjonat Pana Bielańskiego" w reżyserii Marka Gierszała.

Akcja sztuki rozgrywa się w Krakowie ruchu lewostronnego, czyli jeszcze w zaborze austriackim. Główny bohater, Maurycy Stolnik – ziemianin z pobliskich Biadolin Szlacheckich, odwiedza krakowską metropolię. Zainspirowany notatką w gazecie, pragnie spędzić choćby jeden wieczór w krakowskim domu wariatów! A wszystko to, aby zaimponować znajomym z biadolińskiej karczmy. Jego bratanek Alfred, który mieszka w Krakowie, musi – zdaniem wuja – pomóc mu w realizacji tego celu. Alfred nie chce w tym uczestniczyć, ale pieniądze obiecane przez wuja przełamują jego skrupuły. Do tego, zupełnie nieoczekiwanie, jego przyjaciel – młody malarz Kazimierz Czereśniak ma pomysł, jak zdobyć pieniądze od Maurycego Stolnika bez konieczności odwiedzania prawdziwego domu wariatów… Na szczęście, jak na ów gatunek komedii przystało, perypetie bohaterów kończą się dość szczęśliwie, ale… Nie zdradzimy Państwu wszystkiego. Zapraszamy do teatru!

„Pensjonat Pana Bielańskiego” to komedia „teatru śmiechu“, wpisująca się doskonale w tradycję „Porwania Sabinek“ w legendarnym tłumaczeniu i opracowaniu tekstu Juliana Tuwima. Spektakl przygotował reżyser Marek Gierszał wraz z zespołem twórców, którzy są autorami jednego z największych hitów naszej sceny – komedii „Kogut w rosole”.
Realizat

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

07.09.2020