EN
22.02.2022, 16:05 Wersja do druku

Białystok. Inscenizowany koncert „Przebudzenie” w NIE Teatrze

Na profesjonalnej scenie NIE Teatru młodzież z Białostockiej Akademii Musicalowej zagra koncert „Przebudzenie” na podstawie musicalu „Przebudzenie wiosny” w reżyserii Doroty Białkowskiej-Krukowskiej, pod kierownictwem muzycznym Marcina Nagnajewicza. Słuchacze z najstarszej grupy Akademii wystąpią już w najbliższą sobotę - 26 lutego o godz. 17:30 i 19:30.

fot. Emila Rogalska

Koncert jest wersją semi stage z wybranymi scenami oraz piosenkami z musicalu rockowego „Spring awakening”, poruszającego problemy nastolatków. Dotyka najważniejszych sfer życia młodych ludzi, takich jak miłość, marzenia, odkrywanie własnej tożsamości, brak zrozumienia i samotność. Uniwersalne problemy zostaną opowiedziane za pomocą kipiących energią współczesnych brzmień. Muzyka skomponowana przez Duncana Sheika była wielokrotnie nagradzana - otrzymała m.in. nagrodę Tony, a płyta z muzyką ze spektaklu nagrodę Grammy.

Wydarzenie jest zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy wokalnej, aktorskiej oraz choreograficznej Słuchaczy Białostockiej Akademii Musicalowej. Występ na deskach Nie Teatru jest zaszczytem i wielkim wyzwaniem dla młodych artystów, którzy codziennie szlifują podczas prób swoje umiejętności. Za kilka dni będą mogli zaprezentować je na żywo, z publicznością!

Choreografię opracowała Hanna Mocarska. Marta Bacajewska i Bartłomiej Łochnicki przygotowali młodych artystów wokalnie, a Kamila Wróbel-Malec i Dawid Franiciszek Malec aktorsko. Zapowiada się niezwykła uczta dla oka i dla ucha!

Bilety do nabycia na nieteatr.pl

Zapraszamy!

Realizatorzy:

Reżyseria: Dorota Białkowska-Krukowska

Kierownictwo muzyczne: Marcin Nagnajewicz

Choreografia: Hanna Mocarska

Przygotowanie wokalne: Marta Bacajewska, Bartek Łochnicki

Przygotowanie aktorskie: Kamila Wróbel-Malec, Dawid Franciszek Malec

Obsada:

Wendla Bergman- Kinga Kasiorkiewicz

Martha- Martyna Kalinowska

Ilse- Lidia Kraszewska, Wiktoria Ościłowska

Thea- Gabriela Malczyk

Anna- Martyna Rybak, Zuzanna Pacuk

Melchior Gabor- Igor Jatel

Moritz Stiefel- Filip Kozioł

Hanschen Rilow- Julia Siewko

Frau Bergman- Gabriela Ostapowicz

Herr Sonnestich- Bartłomiej Łochnicki

Zespół wokalny:

Melania Czurak

Daria Dobosz

Oliwia Matus

Karolina Neccia

Julia Piekarska

Natalia Saniewska

Źródło:

Materiał nadesłany