EN

19.05.2021, 12:18 Wersja do druku

Białystok. Dni Sztuki Współczesnej z kobiecym spojrzeniem

HOMEWORK / Joanna Górska, Jerzy Skakun

Mimo licznych przeszkód tegoroczna edycja Dni Sztuki Współczesnej rozpocznie się już 28 maja. Z tej okazji Białostocki Ośrodek Kultury przygotował aż 11 wydarzeń kulturalnych. Z powodu epidemii format festiwalu został okrojony o koncerty i gości z zagranicy. Będą za to ciekawe spektakle, wystawy, pokazy filmowe i spotkania z rodzimymi twórcami. Potrwają do 2 czerwca.

Aż 11 wydarzeń kulturalnych z czego 7 to pokazy spektakli i filmów reżyserowanych przez kobiety. To nie przypadek, ponieważ tegoroczna edycja skupia się na kobiecym spojrzeniu, będą więc tematy feministyczne i trudne społecznie, jak przemoc seksualna czy Ruch #MeToo w środowisku artystycznym.

- Myślę, że to bardzo ważne, że takie tematy poruszamy. Sztuka pobudza wyobraźnię widza, poszerza horyzonty i pozwala inaczej podejść do problemu. Sztuka, która jest obecna, aktywna i relacjonuje obecne wydarzenia jest niezwykłą wartością zarówno dla twórców, jak i odbiorców - tłumaczy dyrektorka Białostockiego Ośrodka Kultury Grażyna Dworakowska.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dni Sztuki Współczesnej z kobiecym spojrzeniem

Źródło:

Gazeta Współczesna Nr 114