EN

22.10.2020, 19:03 Wersja do druku

Białystok. Białostocki Ośrodek Kultury zamknięty z powodu koronawirusa

Inne aktualności

Z powodu wykrycia koronawirusa u pracowników do końca października został zamknięty Białostocki Ośrodek Kultury - poinformowała w czwartek instytucja. Odwołano m.in. festiwal podróżniczy "Ciekawi świata"; nie odbędą się zaplanowane koncerty i seanse filmowe.

Jak poinformował Białostocki Ośrodek Kultury w czwartkowym komunikacie, w związku z przypadkami zachorowań pracowników na Covid zamknięto dwie siedziby instytucji przy ul. Legionowej, gdzie funkcjonuje też Kino Forum, a także drugą przy ul. Warszawskiej, gdzie znajduje się Centrum im. Ludwika Zamenhofa.

Jak podkreślono, decyzję podjęto by nie narażać na niebezpieczeństwo pracowników, widzów i artystów. Placówki zostały zamknięte do końca października. "Oznacza to, że zostają odwołane wszystkie planowane wydarzenia: Festiwal Kultur i Podróży "Ciekawi Świata", koncerty, warsztaty i seanse filmowe" - podano w komunikacie.

W regionie z powodu koronawirusa zamknięte jest m.in. Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Wcześniej z powodu Covid zamknięte były m.in. Opera i Filharmonia Podlaska oraz Muzeum w Tykocinie.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne