EN

1.06.2021, 08:15 Wersja do druku

Białystok. Artystyczne lato w Pracowni Teatralnej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Pracownia Teatralna rozpoczyna rekrutację na „Artystyczne lato w Pracowni Teatralnej”. Zajęcia odbędą się w lipcu i sierpniu.

Udział w warsztatach artystycznych ma zachęcić najmłodszych do twórczego spędzania wolnego czasu. Zajęcia odbędą się w siedzibie fundacji, przy ul. Mickiewicza 71 A, skierowane są do dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

- To ogromna radość, kiedy marzenia i plany zaczynają się materializować, a Pracownia tętni życiem, kipi energią oraz rozbrzmiewa radością. Tak właśnie wyobrażaliśmy sobie nasze twórcze, teatralne działania. Dlatego nie ustajemy i już w lipcu zapraszamy dzieciaki na letnie warsztaty teatralne, które naszym zdaniem są najlepszym sposobem nie tylko na odbudowę popandemicznych relacji międzyludzkich, ale przede wszystkim najatrakcyjniejszym spędzaniem wolnego wakacyjnego czasu – mówi Justyna Godlewska-Kruczkowska, Prezes Fundacji Pracownia Teatralna.

Warsztaty odbędą się w dwóch turach: od 12 do 16 lipca oraz od 23 do 27 sierpnia. Od poniedziałku do piątku, w godz. od 9:00 do 16:00 uczestnicy wezmą udział w programie edukacyjno-artystycznym, na który złożą się zajęcia ze śpiewu, zadań aktorskich, tańca, akrobatyki oraz twórczego spędzania wolnego czasu.

- Cieszymy się, że ledwo zaczęliśmy, a już możemy zaprosić najmłodszych na wakacyjną przygodą w naszych teatralnych wnętrzach. Zajęcia na pewno będą miały atrakcyjną i przystępną formę, co gwarantuje doświadczona i kompetentna kadra instruktorska - mówi Paweł Żuk z Fundacji Pracownia Teatralna.

Uczestnicy, w ramach opłaty, będą mieli zapewnioną opiekę pedagogiczną, obiad oraz ubezpieczenie NW. Koszt uczestnictwa w pięciodniowych warsztatach wynosi 850 zł. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy oraz niezbędne informacje: [email protected], pracowniateatralna.pl oraz pod numerem telefonu 602408859.

Pracownia Teatralna. Justyna Godlewska i Przyjaciele to fundacja założona przez Justynę Godlewską-Kruczkowską oraz Pawła Żuka w marcu tego roku. Pracownia to klimatyczne wnętrza osiemdziesięciopięcioletniego budynku, stojącego przy ulicy Mickiewicza i przystosowanego do prowadzenia szerokorozumianej działalności artystycznej. Główne działania fundacji skierowane są do młodzieży, która pragnie pogłębiać, rozwijać i doskonalić swoje teatralne zainteresowania.

Pracownia prowadzi spotkania, zajęcia edukacji teatralnej, kursy, szkolenia; realizuje projekty mające na celu poszerzenie oferty kulturalnej i artystycznej Białegostoku.

Fundacja jest partnerem Szkoły Haliny i Jana Machulskich przy PO Assitej w Warszawie.

fot. mat. organizatora

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne