EN

26.06.2021, 09:15 Wersja do druku

Bartąg. Letni Festiwal Teatrów Amatorskich "Pod Brzozą"

Inne aktualności

Mieszkańcy spod olsztyńskiego Bartąga stworzyli wyjątkowy festiwal. Dziś obchodzi swoje urodziny.

Teatr Prawie Dorosły z Bartąga to inicjatywa zrzeszająca osoby pełne pasji, które kochają teatr. To pomysłodawcy Letniego Festiwalu Teatrów Amatorskich „Pod Brzozą", który stał się renomowanym wydarzeniem artystycznym.

Mieszkańcy tej miejscowości najpierw założyli Teatr Prawie Dorosły z Bartąga. - Zaczęło się 17 lat temu od przedstawienia zagranego jeszcze nie na scenie, ale na łączce pod brzozą - wspomina dziś Bogumiła Radaszewska, inicjatorka założenia Teatru Prawie Dorosłego.

Skąd wziął się pomysł na teatr? - To chęć aktywnego działania, zrobienia czegoś dla innych, ale też realizacji swoich aktorskich pasji - mówi Radaszewska.

Zarażają teatralnym bakcylem innych

Po dwóch latach prób i przedstawień pojawił się pomysł organizacji festiwalu podobnych teatrów. - Stąd pojawił się pomysł organizacji Letniego Festiwalu Teatrów Amatorskich „Pod Brzozą". Chcemy się cieszyć zarażać innych bakcylem teatralnym. I to się udaje. Powstają kolejne takie teatry. Sami też jesteśmy zapraszani na występy. W planach mamy wyjazd do Skolit, Iławy i Miłakowa - podkreśla Bogumiła Radaszewska.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Mieszkańcy spod olsztyńskiego Bartąga stworzyli wyjątkowy festiwal. Dziś obchodzi urodziny

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Olsztyn” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne