EN

23.09.2020, 10:05 Wersja do druku

„Bambi" prapremiera w Teatrze Lalek Pleciuga

"Bambi, opowieść leśna" wg Felixa Saltena w reż. Arkadiusza Klucznika w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie. Pisze Małgorzata Klimczak w Głosie Szczecińskim.

Mądra i zabawna, ale chwilami też smutna i dramatyczna - taka jest bajka „Barnbi" według Felixa Saltena. której polską prapremierę można oglądać w szczecińskim Teatrze Lalek Pleciuga.

Powieść „Bambi, opowieść leśna" została napisana i opublikowana przez austriackiego pisarza Felixa Saltena w 1923 roku. Okazuje się, że prawie 100 lat później bajka na-daljest aktualna, apostawy ludzkie reprezentowane przez zwierzęta nic się nie zmieniły.

W świecie zwierząt każdy ma swoje zadania, czasami się kłócą, czasami razem bawią i często so-biepomagają. Piękny ekosystem, który zakłóca On - Człowiek. W tej bajce jest absolutnym wcieleniem zła. Chociaż ani razu się nie pojawia, strach i panika, jaką wywołuje wśród zwierząt, działają mocno na nasza wyobraźnię. Sceny paniki, które potęguje znakomita muzyka Rafała Rozmusa, są naprawdę przejmujące.

W spektaklu występuje cały zespół aktorski Pleciugi, któremu należą się brawa za sugestywne sceny. Oprócz nowoczesnej muzyki, na pochwały zasługuje także scenografia   Mateusza Mirowskiego, która sprawia wrażenie mininialistycznej, a jednak pokazuje bogactwo lasu i zmiany pór roku.

Tytuł oryginalny

Recenzja „Bambi" prapremiera w Teatrze Lalek Pleciuga

Źródło:

Głos Szczeciński Nr 222/22-09-20