EN

19.07.2024, 15:23 Wersja do druku

Lublin. Magiczny Świat Cyrku na Carnavalu Sztukmistrzów

15. edycja Carnavalu Sztukmistrzów odbędzie się w dniach 25 - 28 lipca. W tym roku, w przeddzień festiwalu (24 lipca), organizatorzy przygotowali dodatkowe wydarzenie specjalne, które odbędzie się w Centrum Handlowym Lublin Plaza. Tam na publiczność czekać będzie Miasteczko Cyrkowe Frikart i warsztaty kuglarskie, mini parada cyrkowa, Carnaval show oraz spektakl aerialowy.

fot. mat. organizatora

Wydarzenie specjalne w Centrum Handlowym Lublin Plaza będą przedsmakiem tegorocznego Carnavalu Sztukmistrzów, który startuje już 25 lipca. Pojawią się na nim znani i lubiani artyści Carnavalu Sztukmistrzów Pan Ząbek – mistrz cyrkowych gagów, Marcin Ex Styczyński z imponującym ognistym wydechem oraz twórca iluzjonistycznych trików – Człowiek Siano. Będzie to kolorowy kolaż osobowości i dyscyplin cyrkowych, podczas którego publiczność będzie mogła podziwiać zapierające dech w piersiach umiejętności cyrkowe, sztuczki iluzjonistyczne, klaunadę oraz widowiskowe show.

Z myślą o dzieciach organizatorzy przygotowali Miasteczko Cyrkowe Frikart, w którym najmłodsi na różnych stanowiskach nauczą się tajników sztuki cyrkowej. To fantastyczna zabawa, która kształtuje charakter, rozwija pasje, zachęca do sportowych ćwiczeń i uczy prawidłowej postawy ciała. Co ważne, profesjonalni animatorzy zapewnią dzieciom maksymalne bezpieczeństwo. W Miasteczku Cyrkowym czekają liczne atrakcje, m.in. nauka żonglerki i chodzenia na szczudłach, plansze z grami zręcznościowymi, rowerki Pedallo czy Rola Bola.

W Centrum Handlowym Lublin Plaza odbędzie się także Mini Parada Cyrkowa – wyjątkowy przemarsz zakończony energetycznym show na zewnętrznym tarasie galerii od strony ulicy Ofiar Katynia.

AERIAL TWINS „W starym teatrze” to spektakl aerialowy, który również będzie można zobaczyć 24 lipca w Centrum Handlowym Lublin Plaza.Lalkarz starannie przygotowuje swoje lalki i Marionetkę do przedstawienia, dbając o każdy szczegół, aby widzowie poczuli magię spektaklu. Czy Lalkarza i Marionetkę połączy przyjaźń i miłość do teatru tańca w powietrzu? Po występie organizatorzy zapraszają na mini warsztaty, podczas których razem z Aerial Twins będzie można spróbować podstawowych figur na szarfie i kole oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Program:

24 lipca 2024 (środa) | Centrum Handlowe Lublin Plaza
13:00–17:00 (parter)
Miasteczko Cyrkowe Frikart i warsztaty kuglarskie
17:00–17:30 (parter i I piętro)
Mini Parada Cyrkowa
17:30–18:20 (plac na tarasie na zewnątrz galerii, wejście od ul. Grottgera)
Carnaval Show
18:30–19:00 (plac na tarasie na zewnątrz galerii, wejście od ul. Grottgera)
AERIAL TWINS “W starym teatrze” – spektakl aerialowy

Carnaval Sztukmistrzów zagości przede wszystkim na ulicach i placach Starego miasta i Śródmieścia Lublina (25–28 lipca). Na wszystkich miłośników i miłośniczki sztuki cyrkowej jak zawsze czekać będą spektakle uliczne, warsztaty i pokazy buskerów. W programie Festiwalu nie zabraknie eksperymentów artystycznych oraz uwielbianego przez publiczność Urban Highline Festival, dzięki któremu przestrzeń wydarzeń carnavalowych wzbogaci się o podniebną scenę.

Na ulicach i placach w centrum rozgoszczą się uczestnicy konkursu buskerskiego, a każdy z nich będzie próbował skraść czas, serce i datek do kapelusza od festiwalowej publiki. Z Patagonii w Argentynie zawita do nas Manshula Circo, która zaprosi widzów na urodzinową imprezę – przygotowała tort, tańce i hula-hopy. Przechodniów będzie zaczepiał i rozśmieszał sympatyczny clown włosko-tajskiego pochodzenia Cesco, przekonując, że najważniejsza jest zabawa. Wśród artystów ulicznych znajdą się dwie pary: Cia Rumba w akrobatycznym występie pełnym metamorfoz, emocji i komedii oraz Duo LollyPop – dwójka oryginalnych osobowości, miłośników absurdu i stylu vintage. Pokazy buskerskie dopełni subtelny i wzruszający familijny show pełen iluzji, żonglerki i akrobatyki w wykonaniu Cia Ferzza Clown.


Program Festiwalu obejmuje ponad sto punktów, z których większość jest bezpłatna. Organizatorzy mają jednak kilka programowych perełek, na które trzeba kupić wejściówki. Beczka Śmierci, reaktywowana przez francuską grupę Le Mur de la Mort, to jedno z najbardziej elektryzujących wydarzeń Festiwalu. Show „Mortel Jus de Mortel” to motocyklowe akrobacje na pionowej ścianie przy prędkościach przekraczających 80 km/h. W trakcie całego Festiwalu widzowie będą mogli zobaczyć aż 16 pokazów. Belgijski Cyrk Ronaldo zabierze nas w podróż w czasie do lat 40. XX wieku. Ich spektakl „Swing” przeniesie widzów do paryskiego kabaretu pełnego muzyki i cyrkowych popisów. Irlandzka grupa Lords of Strut zaprezentuje „Paradise Cabaret”, czyli niekonwencjonalne show dla dorosłych, które łączy cyrk, taniec i muzykę, oferując energetyczną i niepowtarzalną rozrywkę. Nie zabraknie również klaunady w wykonaniu francuskiego kolektywu LPM. Ich spektakl „Tutti Frutti” to satyra na władzę i dominację, pełna żonglerskich popisów i komicznych sytuacji. Hiszpański duet Rauxa Cia zaprezentuje „Kryzys wyobraźni” – oniryczny, a zarazem tragikomiczny spektakl, który zachwyci dzieci i dorosłych. Polski akcentem będzie premiera przedstawienia „Sto nanogramów” w wykonaniu żonglera Tomasza Piotrowskiego i tancerki Patrycji Grzywińskiej. Bilety na płatne pokazy i spektakle Carnavalu Sztukmistrzów można nabyć przez stronę carnavallublin.eu i portal stage24.pl.

Cały program wydarzenia dostępny jest na stronie carnavallublin.eu.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne