EN

21.10.2020, 08:01 Wersja do druku

Kraków. Nie żyje Dariusz Gnatowski

W wieku 59 lat zmarł we wtorek w Krakowie Dariusz Gnatowski, popularny aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z serialu „Świat według Kiepskich”. Informację o jego śmierci potwierdził PAP wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Dietla Marcin Mikos.

fot. Marcin Kmieciński/ PAP

- Aktor trafił dziś do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować – powiedział PAP Mikos.

Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej. Ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Zadebiutował rolą Mieczysława Walpurga w "Wariacie i zakonnicy" Stanisława Ignacego Witkiewicza w reż. Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU w Krakowie. Był związany z krakowskim Teatrem STU i Teatrem Ludowym w Nowej Hucie.

Popularność zyskał jako aktor filmowy. Wystąpił m.in. w serialach "Ekstradycja", "Siedlisko", "13 posterunek", "Pierwsza miłość", ale największą popularność przyniosła mu rola Arnolda Boczka – sąsiada głównych bohaterów w "Świecie według Kiepskich".

W 2016 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis" oraz honorową odznaką przyznawaną przez prezydenta Krakowa "Honoris Gratia". 

Źródło:

PAP