EN

8.10.2020, 08:03 Wersja do druku

Radom. Muzyczny początek Festiwalu Gombrowiczowskiego

fot. Łukasz Rusajczyk

Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski nieformalnie rozpocznie muzyczne widowisko w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Wystąpią: Zdzisław Piernik, Rafał Iwański oraz Jerzy Mączyński - Jerry & The Pelican System. Koncert w piątek, 9 października. Bilety są jeszcze dostępne

Dzień przed rozpoczęciem XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego zagrają wyjątkowy jazzowy koncert. Jak zapowiada teatr, artyści zaprezentują specjalnie napisaną na tę okazję kompozycję.

Zdzisław Piernik to wybitny tubista, solista, interpretator muzyki współczesnej. Współpracował z wieloma kompozytorami. Rafał Iwański z duetu Hati eksploruje muzykę perkusyjną i improwizowaną, bazując na brzmieniu instrumentów akustycznych, głównie etnicznych z różnych stron świata. Obaj muzycy w swoich poszukiwaniach fenomenów brzmieniowych chętnie sięgają po instrumenty preparowane oraz obiekty z odzysku. Trio Hati & Zdzisław Piernik mają na koncie świetnie przyjęty wspólny album "Avant-Garde out of Poland". Razem występowali m.in. na scenach: Narodowego Instytutu Audiowizualnego, Festiwalu Muzykofilia w Toruniu, Unsound Festivalu w synagodze Tempel w Krakowie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Jerry & The Pelican System wraz z gośćmi na scenie Teatru Powszechnego. Szykuje się jazzowe widowisko

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Radom” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.