31.07.2020, 16:46 Wersja do druku

Warszawa. WOK zaczyna sprzedaż biletów na nowy sezon

Warszawska Opera Kameralna wraz z końcem lipca zamyka sezon artystyczny 2019/2020 i wraca we wrześniu. 1 sierpnia rusza sprzedaż online biletów na nowy sezon.

mat. teatru

Nowy sezon w Warszawskiej Operze Kameralnej rozpoczniemy 6 września cyklem koncertów w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III w Warszawie. Każdy z prezentowanych koncertów będzie poświęcony twórczości wielkiego kompozytora, między innymi: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena, Georga Friedricha Händla w wykonaniu muzyków Musicae Antiquae Collegium Varsoviense (MACV), którzy specjalizują się w nurcie wykonawstwa historycznie poinformowanego.

Zapraszamy w każdą niedzielę września o godzinie 17 do przepięknych wnętrz Oranżerii na spotkanie z Mistrzami dawnych epok i ich wciąż żywą i aktualną muzyką.

***

13 września w Basenie Artystycznym koncertem Marcina Wyrostka otwieramy kolejny cykl „Crossover, czyli pop w operze” . Tak modny styl, jakim jest crossover, pokazuje, że z pozoru niemożliwe do pogodzenia gatunki muzyczne, można swobodnie łączyć, otrzymując finalnie niepowtarzalną formę muzyczną.

W październiku na deski Basenu Artystycznego powróci tango operita Astora Piazzolli, czyli uwielbiana przez publiczność „Maria de Buenos Aires” z Alicją Węgorzewską w roli głównej.

Na fanów tanga czeka dodatkowo spotkanie z Plácido Domingo juniorem podczas koncertu pełnego wzruszeń, pasji, wypełnionego brzmieniem tang argentyńskich. To opowieść o wojennych losach Lady Gladys, bohaterki (granej przez Alicję Węgorzewską), którą historia rzuca wprost z obozu w okupowanej Polsce do pełnego barw, roztańczonego Buenos.

Niewątpliwą atrakcją nadchodzącego sezonu będzie cykl jazzowy, zapoczątkowany przez wybitnego muzyka i kompozytora Leszka Możdżera, który do projektu „Jazz z MACV” zaprosił innych znamienitych artystów: Krzysztofa Herdzina, Marcina Maseckiego oraz Trio Andrzeja Jagodzińskiego.

Mamy nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie w naszym repertuarze coś dla siebie.

Sprzedaż online biletów na wydarzenia artystyczne rusza od dnia 1 sierpnia br.

Więcej informacji: repertuar.operakameralna.pl

Przed dokonaniem zakupu na wybrane wydarzenia artystyczne, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z „Regulaminem dotyczącym szczególnych warunków uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Warszawską Operę Kameralną”.

Regulamin dostępny na stronie https://repertuar.operakameralna.pl/regulamin-covid-19/

Źródło:

Materiał nadesłany

Tematy w toku