EN

7.07.2020, 11:52 Wersja do druku

Katowice. "Shirley Valentine" i "Różowy Kapturek" w Teatrze Żelaznym

W najbliższy weekend Teatr Żelazny zaprasza na spektakle dla dzieci i dorosłych - monodram "Shirley Valentine" Anny Kadulskiej, aktorki Teatru Śląskiego oraz "Różowy Kapturek" w reż. Marty Marzęckiej-Wiśniewskiej i Piotra Wiśniewskiego.

mat. teatru

"Shirley Valentine"

10 lipca, godz. 18.00 i 11 lipca, godz. 16.00

Pojechałam do Grecji. Obiad masz na stole.

Spektakl w humorystyczny sposób opowiada historię kury domowej, która zajmując się domem i gotując mężowi sadzone z kartoflami zapomniała o własnych marzeniach. Jedyną jej powierniczką jest kuchenna ściana, z którą rozmawia. Pewnego dnia dostaje od przyjaciółki zaproszenie na dwutygodniowy urlop do Grecji. Propozycja wydaje się abstrakcyjna i niemożliwa do zrealizowania.

Kup bilet online

mat. teatru

"Różowy Kapturek"

 12 lipca, godz. 12.00

Kapturek na hulajnodze i Babcia pokonująca Wilka w walce!

Historia „Czerwonego Kapturka” zostanie przedstawiona w niebanalny sposób, gdyż opowiedzą ją trzy krasnale, które przypadkiem znalazły się w teatrze.

A ponieważ są bardzo kreatywni, niebanalni i zawsze wychodzą z opresji cało, znana opowieść stanie się jedynie punktem wyjścia. Poznamy nowych bohaterów i nieznane wcześniej przygody Czerwonego… to znaczy Różowego Kapturka. Będziemy świadkami castingu na Kapturka, pokonania Wilka przez Babcię, wypuszczenia zwierząt z ZOO i pogoni za Wilkiem.

Na oczach widzów powstanie zakręcony spektakl pełen zarówno  zabawnych gagów jak i pouczających historii. Mali widzowie będą mieli okazję zaobserwować, jak powstaje spektakl teatralny „od kuchni”! Przedstawienie z interakcją z publicznością.

Kup bilet online

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne