EN

2.07.2024, 15:05 Wersja do druku

Żyrardów. Festiwal Klasyki Polskiej - bezpłatne plenerowe widowisko

Żyj teatrem! – tym hasłem Teatr Klasyki Polskiej zaprasza do Parku Karola Augusta Dittricha na pokazy dwóch znakomitych, ponadczasowych komedii. Wystawione w plenerze, umilą letnie wieczory szlachetną rozrywką, pięknem słowa i popisami aktorskiego kunsztu.

fot. mat. teatru

Festiwal otworzą „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry i „Powrót posła” Juliana Ursyna Niemcewicza. „Powrót posła” w reżyserii Tomasza Mana to historia przedstawiająca pełną napięcia grę w sieci miłosnej intrygi z polityką w tle. Aktorzy Teatru Klasyki Polskiej w barwny i atrakcyjny sposób konstruują swoich bohaterów i porywają widzów w przepiękną, buzującą od namiętności, podróż. Doskonale znana telewidzom (z seriali takich jak „Barwy szczęścia”, „Stulecie winnych” czy „Na wspólnej”) Lidia Sadowa wręcz rozsadza scenę w roli pełnej temperamentu i namiętnej Starościny. Trzyma pod wytwornym bucikiem swojego męża - będącego na nieustannym rauszu Starostę (w tej roli Jarosław Gajewski). Prześliczną Starościankę zagra Karolina Piwosz – aktorka potrafiąca śpiewem wyrazić najdelikatniejsze i najmocniejsze stany emocjonalne. To o jej względy rywalizują tytułowy poseł – Walery (Tomasz Osica) i nieco podejrzany, ale ogromnie czarujący pan Szarmancki (Michał Chorosiński).

„Śluby Panieńskie” w inscenizacji Teatru Klasyki Polskiegoto komediowy rollercoaster. Widzowie go pokochali. Piszą o nim tak: „Znakomity występ, wspaniała sztuka i gra aktorska! Rozrywka na najwyższym poziomie, dawno się tak dobrze nie bawiłem w teatrze...”,Klasyka nie zawodzi, a podkreślona doskonałą grą aktorów nigdy się nie nudzi. Serdecznie polecam!”, FANTASTYCZNY spektakl! Świetne rymy, naturalnie zabawne dialogi, gra aktorska rewelacyjna! Bardzo polecam, bo warto. (źródło: biletyna.pl). W nieugięte przeciwniczki płci męskiej mistrzowsko wcielają się w spektaklu Marta Dylewska (Aniela) i Angelika Kurowska (Klara). Ksawery Szlenkier z nieodpartym wdziękiem kreuje postać beztroskiego Gustawa, prowadzącego szkolenie z uwodzenia dla swojego fajtłapowatego towarzysza - Albina (Mateusz Grydlik).

„Powrót posła” i „Śluby panieńskie” w wykonaniu aktorów Teatru Klasyki Polskiej to doskonały sposób na spędzenie letniego wieczoru w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Podzielmy się radością przeżywania emocji, żyjmy teatrem!

Serdecznie zapraszamy na oba spektakle!

Na wydarzenia plenerowe wstęp jest bezpłatny:

sobota 27 lipca, godz. 17:00 – „Śluby panieńskie”

niedziela 28 lipca, godz. 17:00 – „Powrót posła”

***
Wkrótce w sprzedaży bilety na spektakle jesiennej odsłony festiwalu:

22.11.2024 – „Zemsta”, godz. 12:00 i 19:00, Kino Len

23.11.2024 – „Ambasador” 19:00, Kino Len

24.11.2024 – „Bajka nie tylko o smoku” 14:00, 19:00, Kino Len

24.11.2024 – „Król i caryca” 17:00, Resursa

Informacje uzupełniające:

Teatr Klasyki Polskiej studiuje i wystawia najwybitniejsze polskie dramaty oraz adaptacje arcydzieł polskiej literatury dawnej, zgodnie z ich literą i duchem, w oparciu o rzetelny warsztat i we współpracy z wybitnymi twórcami teatru. Jedną z form działalności Teatru Klasyki Polskiej są objazdy po kraju oraz zagraniczne tournée, adresowane przede wszystkim do rozsianej po świecie Polonii. Celem działań instytucji jest integracja wspólnot, wzmacnianie ich tożsamości poprzez przypominanie bogactwa melodii polskiego języka, historii i zwyczajów. Teatr Klasyki Polskiej to nowa, wielka szansa dla widzów na kontakt z arcydziełami rodzimej literatury, dla inwestorów i mecenasów – na stworzenie polskiej marki teatralnej o międzynarodowym zasięgu i znaczeniu.


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne