EN

10.09.2020, 11:50 Wersja do druku

Zielona Góra/Żary. Startuje 6. Kozzi Film Festiwal. Kozzi, Kobiela, Jędrusik

Zbigniew Zamachowski, Marian Opania. Lech Dyblik. Zdzisław Wardejn... Szykuje się prawdziwy aktorski najazd! Powód? 6. Kozzi Film Festiwal - Festiwal Filmu, Teatru i Książki 2020. Gdzie w Zielonej Górze i Żarach spotkamy gwiazdy i zdobędziemy autografy?

Festiwalowi Filmu, Teatru i Książki rokrocznie towarzyszą wydarzenia teatralne. - Na część z nich zostało już niewiele miejsc - mobilizuje widzów Anna Urbańska z Biblioteki Norwida.

Już dziś czeka nas recital „Moje fascynacje (Cohen-Nohavica)" w wykonaniu Mariana Opani (18.OO, biblioteka, bilety: 50 zł, abilet.pl).

Jutro - „Ja minę..." wg poezji i prozy Haliny Poświatowskiej w wykonaniu Małgorzaty Pritulak i Zdzisława Wardejna (18.00, biblioteka, bilety: 20 zł). Uwaga, monodram „Bal w operze" w wykonaniu Ireny Jun, zaplanowany na jutro, będzie najpewniej w listopadzie. Bilety można zwrócić lub wejść z nimi na spektakl „Jaminę...".

W niedzielę publiczność festiwalu będzie mogła zobaczyć monodram   „Audiencja   II" w wykonaniu Mikołaja Grabowskiego (18.00, biblioteka, bilety: 50 zł, abilet.pl).

Festiwal to też cykl „Zielonogórskie Konotacje", a w nim: monodram zielonogórskiej autorki Iwony Kusiak „Nadbagaż" (jutro, 16.00, biblioteka, bilety: 15 zł, abilet.pl); monodram „Słodka" w wykonaniu aktorki Marty Pohrebny (sobota, 18.00, biblioteka,    bilety:    15    zł, abilet.pl) oraz „Szekspir Forever!" z Andrzejem Sewerynem (5 października, 18.00, biblioteka, bilety: wkrótce na abilet.pl).

Gwiazdy festiwalu spotkamy m.in. w namiocie Cafe Film przy Filharmonii Zielonogórskiej. - W programie festiwalu, oczywiście poza licznymi projekcjami filmowymi, spektaklami i innymi wydarzeniami, zapraszamy na spotkania z twórcami - aktorami i reżyserami - mówi Anna Urbańska.

Wyjątkiem jest spotkanie z Lechem Dyblikiem w sobotę po projekcji filmu „Malowany ptak" o 19.30 w kinie Cinema City. Z kolei spotkanie z Mikołajem Grabowskim odbędzie się po spektaklu „Audiencja II" w bibliotece.

Spotkania w namiocie Cafe Film przy filharmonii zaczynają się w piątek, podobnie w Żarach (cały program festiwalu na gazetalubuska.pl).

6. Kozzi Film Festiwal trwa do niedzieli. Tegorocznej edycji patronują aktorzy: Maciej Kozłowski, Kalina Jędrusik oraz Bogumił Kobiela.

Większość spotkań, prezentacji, projekcji i imprez towarzyszących festiwalowi odbywa się w Zielonej Górze i w Żarach oraz w Pałacu w Wiechlicach, gdzie jutro odbędzie się gala, podczas której przyznane zostaną statuetki Klaps 2020, m.in. dla reżysera najlepszego polskiego filmu fabularnego czy za najlepszą drugoplanową kreację aktorską.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, projekcje filmowe są uporządkowane tematycznie. Jest polskie kino współczesne, tzw. gangsta film, dokument, kino znad granicy czy wreszcie cykle autorskie - Retrospektywa. Kino wg Andrzeja Draguły. Wiara Europy. GL jest patronem medialnym festiwalu. 

Tytuł oryginalny

6. Kozzi Film Festiwal. Zobacz gwiazdy w akcji i świetne kino

Źródło:

Gazeta Lubuska Nr 212