EN

17.09.2020, 15:28 Wersja do druku

Zielona Góra. W Lubuskim próbują "Ożenek"

W Lubuskim Teatrze trwają próby do sztuki "Ożenek". Premiera spektaklu zaplanowana jest na połowę października. Zachęcamy do śledzenia naszego fanpage oraz profilu na Instagramie.

Nieśmiertelna komedia Nikołaja Gogola – wkracza na scenę LT! Znakomici aktorzy w przenikliwej, widowiskowej inscenizacji Roberta Czechowskiego.

Niewiarygodne zdarzenie w dwóch aktach, tak autor nazwał Ożenek – to zjawiskowa teatralna uczta, tempo, wigor, intryga i umizgi groteskowych zalotników.

Matrymonialne perypetie Iwana Kuźmicza Podkolesina i Agafii Tichonownej to zaskakujący splot pragnień i zamiarów, którymi „ozdobione” są przygotowania do ceremonii zaślubin.

"Ożenek" to bawiąca do łez komedia z kawalkadą kawalerów i panną, gotowymi – dla miłosnego stanu i szczęścia – stać się przedmiotem handlowej transakcji. W przedstawieniu twórcy pytają, czym dzisiaj może być "Ożenek"? To walka płci czy próba dopełnienia swojego istnienia drugą osobą? Czy człowiek rzeczywiście nie jest samowystarczalny?

Balansując między światem klasycznym i współczesnym z ironią przyjrzymy się relacjom damsko-męskim. W świecie szaf wypełnionych gadżetami związanymi ze ślubem – krawatami, welonami, butami – poczujemy się jak w magazynie, albo w podróży do najdalszych zakamarków wyobraźni.

***
Przekład: Julian Tuwim
Reżyseria: Robert Czechowski
Scenografia: Piotr Tetlak
Kostiumy: Adam Królikowski
Ruch sceniczny: Paweł Matyasik
Opracowanie muzyczne: Damian-neogenn-Lindner

Obsada:
Fiekła Iwanowna: Elżbieta Donimirska
Agafia Tichonowna: Marta Frąckowiak
Duniaszka: Joanna Koc
Arina Pantelejmonowna: Tatiana Kołodziejska
Starikow, Stiepan: Jerzy Kaczmarowski
Koczkariew: Robert Kuraś
Anuczkin: Lech Mackiewicz
Podkolesin: Ernest Nita
Żewakin: Aleksander Podolak
Jajecznica: Marek Sitarski
Mistrz ceremonii: Piotr Buśko „Twoja Stara”
Inspicjent: Beata Sobicka-Kupczyk

Sprzedaż internetowa: www.bilety.teatr.zgora.pl
Rezerwacje: 68 452 72 72 w. 35, 63
Kasa biletowa: 68 452 72 72 w. 33


Źródło:

Materiał nadesłany