EN

11.06.2021, 11:47 Wersja do druku

Zielona Góra. "Listy na wyczerpanym papierze" Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory w Salonie Poezji

Już w najbliższą niedzielę, 13 czerwca o godz. 17.00 Biblioteka Norwida zaprasza, w ramach Forpoczty 7. KOZZI Film Festiwalu, na ostatni przed wakacjami Zielonogórski Salon Poezji - "Listy na wyczerpanym papierze Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory".

fot. mat. organizatora

To już drugi Salon Poezji poświęcony Agnieszce Osieckiej, jednak tym razem skupimy się nie tyle na samej poezji, co na listach, które poetka wymieniała z Jeremim Przyborą, polskim pisarzem, satyrykiem, poetą, aktorem i współtwórcą kabaretu telewizyjnego ,,Kabaretu Starszych Panów'' i ,,Kabaretu Jeszcze Starszych Panów''.

Wybrane fragmenty czytać będą aktorzy Alicja Stasiewicz i Lech Mackiewicz oraz (gościnnie) Beata Biały, pisarka, dziennikarka, autorka książki pt. ,,Osiecka. Tego o mnie nie wiecie''.
Scenariusz: Aleksandra Kucza
Gospodarz Salonu: dr Andrzej Buck
 
Wydarzenie z udziałem publiczności. Limitowana liczba miejsc. Wstęp przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

13 czerwca, godz. 17.00, Sala im. Janusza Koniusza WiMBP, al. Wojska Polskiego 9 oraz transmisja na FB Biblioteki Norwida.

Tuż przed Salonem przy budynku głównym Biblioteki zostanie uroczyście otwarty Skwer Poetów, w którym obok ławeczki Norwida pojawią się nowe, poświęcone pięciu lubuskim pisarzom: Annie Tokarskiej, Januszowi Koniuszowi, Michałowi Kaziowi, Andrzejowi Krzysztofowi Waśkiewiczowi oraz Mieczysławowi Janowi Warszawskiemu. Na każdej ławeczce zostanie umieszczona pamiątkowa tabliczka z imieniem i nazwiskiem wieszcza oraz specjalny kod QR. Po zeskanowaniu kodu będziemy mogli zapoznać się z biogramem i twórczością danego Artysty.

Źródło:

Materiał nadesłany