EN
12.08.2022, 11:36 Wersja do druku

Zielona Góra. Gdański zespół „Magda Kuraś Sekstet” na Winobraniowych Spotkaniach Teatralne

„Zielono zasiała, niebieskie jej wzeszło. Nikt nie będzie wiedział bez kogo mi tęskno” Gdański zespół „Magda Kuraś Sekstet” zagości na deskach Teatru Lubuskiego z ludowizną, pierwotnością i koncertem teatralnym: głos wołający z bólu, taniec wynikający z radości, folk płynący z ziemi biłgorajskiej.

fot. mat. teatru

Zabrzmią autorskie utwory oraz pieśni ludowe lubelszczyzny. Magda o projekcie: Czemu JazzFolk? Jest w nas zew natury, mantryczności, prostota liryczna i opowiadanie o emocjach w najbardziej "pierwotny" sposób. Sięgamy do swoich korzeni, filtrujemy je przez swoją osobowość i muzykę aby przedstawić je w niepowtarzalny sposób. Koncert to nie tylko przedstawienie naszego materiału ale i okazja do uporządkowania i uspokojenia swoich myśli, bo jak to nazywam - muzyka jest terapią.

My, czyli: Magda Kuraś - wokal Dominik Kisiel - piano Ziemowit Klimek - kontrabas
Jakub Krzanowski - perkusja Małgorzata Oleszczuk - wokal Maciej Świniarski - wokal

Magda Kuraś, pochodząca z Biłgoraja, to wokalistka poruszająca się w stylistyce okołojazzowej, laureatka Ladie’s Jazz Festival 2021. Od 4 lat tworzy własny projekt muzyczny. Jej autorski materiał to kompozycje bazujące na jazzie i folku. W muzyce stawia na przestrzeń, improwizację i minimalizm. Silne inspiracje muzyką etniczną słychać w białych zaśpiewach. Rok temu odbyła się premiera jej płyty "PLONY" czyli 7 autorskich utworów będącymi tytułowymi PLONAMI doświadczeń, plonami czasu i plonami zdarzeń, które wywarły mocny wpływ na bohaterkę. Płyta została wydana własnym sumptem pod patronatem m.in. JazzPress i JazzForum:

“Folk na miarę XXI wieku. Czerpiący z korzeniu, a jednocześnie będący głosem ożywczym. To symbiotyczne połączenie piosenki artystycznej i etno jazzu” - Piotr Pepliński “(JazzPress)

Bilety: www.teatr.zgora.pl/zakładka bilety

abilet.pp

Rezerwacja telefoniczna: 68 452 72 72 w. 63, 35 lub 33 (kasa biletowa)

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne