Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. 1 i 2 czerwca (sobota i niedziela) Teatr Lubuski zaprasza na pokazy spektaklu „Tymoteusz wśród ptaków” w reż. Katarzyny Kawalec. 1 czerwca spektakl będzie również dostępny dla dzieci ze specjalnymi potrzebami (audiodeskrypcja i tłumaczenie na Polski Język Migowy).
Barwny, zabawny spektakl dla najmłodszej widowni, z zacięciem musicalowym, rozfruwanymi lalkami ptaków i pięknymi kostiumami. Przedstawienie, na którym widz albo będzie pękał ze śmiechu, albo ukradkiem ocierał łzę z oka, a z którego wyjdzie z piosenką na ustach.
Zapraszamy widza do świata misia Tymoteusza! A to świat pełen wiosennej, rozkwitającej przyrody, rozśpiewanych ptaków, budzącego się życia. I właśnie w tej wspaniałej aurze na drodze małego Niedźwiedzia pojawia się ogromny kłopot...
Znajduje on porzucone jajeczko, którego żaden ptak nie zgadza się wysiedzieć. Jak Tymoteusz spróbuje wybrnąć z tarapatów, w których się znalazł? Czy znajdzie pomoc u innych, czy może sprytny Lis porwie jajeczko, by je przekąsić na śniadanie?
Opowieść pokazuje, że nawet mały miś może stać się odpowiedzialnym za kogoś jeszcze mniejszego od siebie. W bardzo ciepły i mądry sposób uczy najmłodszych empatii. Tymoteusz łamie zasady rządzące lasem, aby pomóc wykluć się pisklęciu, a tym samym daje piękną lekcję miłości tym, którzy chcieli trzymać się utartych praw i zapomnieli na chwilę o współczuciu.
Problemy dziecka są ukazywane przez Wilkowskiego z wielką wrażliwością i znajomością sposobu myślenia najmłodszych. Nie są bagatelizowane, ani umniejszane – autor pochyla się nad dzieckiem i rozmawia z nim o tym, co faktycznie je dotyka i do tego językiem, który dziecko rozumie. Może to właśnie pełne zrozumienia i troski spojrzenie sprawia, że scenariusze Wilkowskiego są zawsze aktualne i zawsze ciepło odbierane przez widzów.
Najbliższe spektakle:
1 czerwca, sobota, godz. 16.00 / AD, PJM*
Dzień Dziecka w Lubuskim Teatrze!
2 czerwca, niedziela, godz. 12.00
* AD/PJM
Spektakl z udogodnieniami dla osób ze specjalnymi potrzebami: tłumaczenie na język migowy PJM, audiodeskrypcja (zapewniamy odbiorniki do jej odsłuchu), na widowni oraz w kasie teatru są zamontowane pętle indukcyjne. W teatrze można również skorzystać ze słuchawek wyciszających (dostępnych u obsługi widowni).
Tłumacz języka migowego będzie stał na scenie, po prawej stronie (patrząc od strony widowni).
Przed spektaklem, o godzinie 15.00 zaplanowany jest warsztat touch tour, podczas którego osoby ze szczególnymi potrzebami będą mogły zapoznać się ze scenografią i kostiumami, biorącymi udział w tym przedstawieniu.
Tłumacz języka migowego - Cecylia Danielak
Audiodeskrypcja i warsztat touch tour - Wojciech Romańczyk
Udogodnienia do spektaklu: audiodeskrypcja, tłumaczenie na PJM oraz warsztat wprowadzający „touch tour" zostały zrealizowane w ramach projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Lubuskiego Teatru pn. „Teatr dostępny".
Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.