EN
11.04.2022, 11:11 Wersja do druku

Zielona Góra. Lubuski Teatr zagra dla Ukrainy

W związku z tragiczną sytuacją naszych sąsiadów, postanowiliśmy zorganizować pomoc dla Ukrainy. Już 13 kwietnia wznawiamy spektakl „Ach! Odessa – Mama…". Wszystkie wpływy  ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone zaprzyjaźnionemu Lwowskiemu Akademickiemu Obwodowemu Teatrowi Muzyczno-Dramatycznemu im. Jurija Drohobycza oraz na wsparcie osób, które pozostają „pod opieką” Lubuskiego Teatru w Polsce.

fot. mat. teatru

„W geście solidarności z Ukrainą zdecydowaliśmy się zagrać spektakl, który jest osadzony właśnie w tym kraju. Inaczej być nie mogło” – mówi dyrektor Lubuskiego Teatru, Robert Czechowski. „Dziękuję zespołowi aktorskiemu Lubuskiego Teatru, aktorom gościnnym oraz ekipie technicznej za to, że zgodzili się zagrać charytatywnie. Wierzę, że dzięki temu będziemy mogli przekazać do Drohobycza bardzo konkretną pomoc materialną.”

Jeśli widzowie będą chcieli wesprzeć zbiórkę kwotą większą niż zakup biletu, w teatrze będzie również w tych dniach prowadzona kwesta.

O SPEKTAKLU

Odessę można porównać do polskiej Łodzi. Była „ziemią obiecaną” dla wszystkich, którzy chcieli szybko się wzbogacić. W mieście gromadzili się kupcy eksportujący ukraińską pszenicę, handlarze i przemytnicy korzystający z odeskiej strefy wolnocłowej, a także złodzieje i bandyci. To tutaj powstała legenda Beni Krzyka, bandyty zwanego „królem Odessy”. O nim, jego życiu, przygodach i rozterkach opowiada spektakl. „Ach! Odessa-Mama…” to musical oparty na błatnych (czyli wywodzących się ze światka przestępczego) pieśniach, będących prostą opowieścią o uczuciach, miłości, honorze, zdradzie, zaprawiony sporą dawką humoru. Ze sceny dobiegają różnorodne dźwięki: muzyka żydowska, rosyjskie romanse, rumuńsko-besarabskie rytmy, turecko-kaukaskie brzmienia czy nostalgiczne kozackie pieśni ludowe. Wspólnie tworzą wyjątkową oprawę dla odeskiego półświatka i zabierają widzów w podróż do Ukrainy.

BILETY
Bilety kosztują 60 zł. Można je nabyć w kasie teatru lub on-line za pośrednictwem platformy Abilet.pl (https://bilety.teatr.zgora.pl/).
Solidarność z Ukrainą wyrażamy na wiele sposobów i robimy, co możemy, aby pomóc uchodźcom z Ukrainy. W kasie teatru, sekretariacie i impresariacie można zostawiać wyprawki szkolne dla dzieci: plecaki, artykuły papiernicze, piórniki z wyposażeniem, bidony i lunchboxy dla dzieci. W razie pytań dotyczących zbiórki prosimy o kontakt z impresariatem: [email protected] / TEL: 068 452 72 72 (W. 63, 51, 35)

"Ach! Odessa-Mama..." - gramy dla Ukrainy!
13.04.2022 r., godz.19.00
14.04.2022 r., godz.19.00

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne