EN
14.03.2022, 12:32 Wersja do druku

Zanim nastanie cisza

„Dwunastka” wg scenar. i w reż. Pauli Głowackiej w Studio Aktorskim STA w Poznaniu. Pisze Marta Szostak w portalu kulturapoznan.pl.

"Cześć, tu Dwunastka. Zostaliśmy wykluczeni, ale to nieważne. Ważne, że możesz wejść w nasze skromnie progi i usłyszeć historię. Bo wiesz co? Niewykluczone, że nastolatki to też ludzie. To świetni ludzie."

Zapowiedź-bingo. Pociągnęła mnie, zaciekawiła i momentalnie wzbudziła mój sprzeciw - jeśli wykluczeni nie są ważni, to co my tu wszyscy robimy? Jeśli młodzi nie mają znaczenia, to po co my tu w ogóle jesteśmy?

Spektakl Dwunastka, który miałam przyjemność obejrzeć w sobotni wieczór, został zrealizowany przez Studio Aktorskie STA. Swoją premierę miał w styczniu tego roku, a w ramach marcowych spektakli odbyły się w ten weekend dwa pokazy. Scenariusz spektaklu napisała Paula Głowacka, która podjęła się również jego reżyserii. Za światła i wizualizacje odpowiedzialny był Mariusz Adamski, choreografię ułożył Chris Trybuś, a scenografią i kostiumami zajęła się Dominika Konieczna.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Zanim nastanie cisza

Źródło:

kultura.poznan.pl

Link do źródła

Autor:

Marta Szostak