EN
6.04.2022, 18:36 Wersja do druku

Zakonnik uwodził i gwałcił. O jego sekcie powstał spektakl

fot. Marta Ankiersztejn / mat. teatru

„Umiłowane” Michała Zdunika w reż. autora w Teatrze Rampa w Warszawie, w ramach 13. Festiwalu Nowe Epifanie. Pisze Przemek Gulda w serwisie ksiazki.wp.pl.

O tym księdzu było głośno. Założył sektę wewnątrz Kościoła. Uwodził i gwałcił młode dziewczęta, zafascynowane nim i Jezusem. Dziś powstał o nich spektakl zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Mrok rozjaśniony tylko światłem padającym na figurę ukrzyżowanego Chrystusa, podniosłe, ale i ponure dźwięki organów, niemal metafizyczna aura – to robi wrażenie nawet na kameralnej scenie teatralnej, jakie musiało więc robić wrażenie w gotyckim wnętrzu średniowiecznego kościoła. Nic dziwnego, że w takiej atmosferze można dać się uwieść. Na poziomie emocjonalnym, duchowym, ale i czysto fizycznym. Spektakl "Umiłowane" uwodzi i opowiada o fatalnym uwiedzeniu.

"Modlitwa ciałem" czyli gwałt

Najnowsza produkcja warszawskiego Teatru Rampa, bardzo odmienna od jego dotychczasowego, lekkiego i komediowego, repertuaru, powstała w ramach festiwalu Nowe Epifanie. To organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II projekt, w ramach którego młodzi twórcy teatralni zadają sobie i publiczności ważne pytania z zakresu wiary, religii, potrzeby przeżycia duchowego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

ksiazki.wp.pl
Link do źródła

Autor:

Przemek Gulda