EN
2.08.2022, 14:58 Wersja do druku

Zachodniopomorskie. Wrocławska Improkracja w Wiosce Artystycznej Janowo

Na letniej scenie Wioski Artystycznej Janowo najbliższe dni będą należały do Improkracji, czyli teatru improwizacji z Wrocławia. We wtorek Improkracja ogłasza, że „Pierze Twoje brudy”, w środę zaprezentuje tzw. krótkie formy, w czwartek zaś zaapeluje do publiczności „Rzućmy wszystko i chodźmy się całować”.

fot. mat. organizatora

Podczas wtorkowego przedstawienia aktorzy poproszą widzów o zdradzenie im sekretów, których wstydzą się, nie chcą lub nie mogą powiedzieć na głos. Jeśli uda się je spisać i anonimowo podrzucić aktorom, wtedy posłużą one do zaimprowizowania scen na żywo. Co pojawi się na kartkach? „Myję się raz na dwa dni”? „W nocy, kiedy nikt nie patrzy, lubię…”? A może ktoś napisze „Kradnę mleko do kawy kolegom z pracy”?

W środę janowska publiczność zobaczy spektakl komedii improwizowanej składający się z krótkich gier teatralnych. Publiczność w każdej grze decyduje o miejscu akcji, bohaterach, których mają odegrać aktorzy, a nawet o słowach, które mają paść ze sceny. Dzięki ogromnemu wpływowi na kształt spektaklu i aktywnemu udziałowi publiczności, między widzami a aktorami wytwarza się silna więź twórcza, a przedstawienie pełne jest energii, dynamiki i dobrze rozumianego szaleństwa!

Czwartkowe przedstawienie - jak zapowiadają wrocławianie - to przede wszystkim historie miłosne. Także i tego dnia widownia będzie miała decydujący wpływ na wszystkie wydarzenia na scenie. Która para zostanie ze sobą do końca swoich dni, a którą czeka niechybny koniec?

***
Teatr Improkracja buduje spektakle od 11 lat. To jeden z najstarszych i najbardziej doświadczonych teatrów improwizacji w Polsce. Tej sztuki aktorskiej uczyli się w Chicago (iO) i New York City (UCB Theater), miastach uważanych za kolebkę impro. Od 2011 roku wystawiają spektakle we Wrocławiu, co tydzień wyprzedając komplet biletów.

***
Wioska Artystyczna Janowo to kulturalno-artystyczne miejsce w gminie Karnice koło Rewala, w województwie zachodniopomorskim. Do końca wakacji na turystów i okolicznych mieszkańców spragnionych artystycznych wrażeń czekają m.in. spektakle dla dzieci i dorosłych, koncerty, wystawy, gra wiejska oraz dwa pokoje zagadek. Aktorzy i muzycy będą się tam pojawiać na trzech scenach, na których zagrają przede wszystkim spektakle improwizowane, czyli takie, w których to publiczność decyduje o tym, co wydarzy się na scenie. Od pięciu lat w Janowie odbywają się też wernisaże, warsztaty, pogadanki oraz wieczory autorskie. Pomiędzy spektaklami można odwiedzić m.in. galerie z wystawami zdjęć, obrazów i rysunków, kawiarnię z domowym ciastem oraz stoiskami z produktami eko, jak również antykwariat i księgarnię.

Bilety dostępne są na stronie www.janowo.art lub bezpośrednio przed występem.

Harmonogram nadchodzących wydarzeń Wioski Artystycznej Janowo 2022 TUTAJ

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne