EN

7.07.2022, 09:04 Wersja do druku

Zachodniopomorskie. Olga Bończyk na trzeciej scenie Wioski Artystycznej

Olga Bończyk gwiazdą spektaklu otwarcia drugiego sezonu Teatru Małomiasteczkowego w Karnicach

fot. mat. organizatora

Recitalem „Piosenki z klasą” Olgi Bończyk w piątek 8 lipca o godz. 18.45 tegoroczną działalność rozpoczyna karnicki Teatr Małomiasteczkowy, czyli trzecia scena Wioski Artystycznej Janowo (woj. zachodniopomorskie). W ramach spektaklu otwarcia artystka zaprezentuje energetyczny i subtelnie ułożony koncert z piosenkami, które - jak sama mówi - chciała zaśpiewać już od dziecka.

- Spełniam w ten sposób swoje marzenia, gdy ze skakanką w ręku, śpiewałam przed lustrem piosenki Ireny Santor, Marii Koterbskiej czy Reny Rolskiej. Wyobrażałam sobie, że jestem wielką artystką i śpiewam dla wielotysięcznej widowni, i że jak dorosnę, to wrócę do tych piosenek i zaśpiewam je dla swojej publiczności. Marzenia się spełniają - mówiła Olga Bończyk.

Koncert złożony jest z piosenek, które przez lata swojej kariery artystka śpiewała w recitalach tematycznych. Karnicka publiczność będzie mogła usłyszeć piosenki filmowe, jak np. „Cabaret”, „New York” i „Paroles, paroles”, a także niezapomniane polskie przeboje, m.in.: „Gdy mi ciebie zabraknie”, „Remdium”, „Jego portret” i „Kasztany”. Olga Bończyk obiecuje, że zabierze też widzów do Kabaretu Starszych Panów, którego muzą była eteryczna Kalina Jędrusik. A dla tych, którzy cenią autorskie projekty, zaśpiewa kilka piosenek z ostatniej płyty „Piąta Rano”.

Olga Bończyk to polska aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka. Związana jest m.in. z teatrami: Piosenki we Wrocławiu, Rampa, Roma, Kamienica, Capitol, Projekt Teatr Warszawa oraz teatrem impresaryjnym „Ale! Teatr” w Warszawie. Wraz z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi koncertuje z autorskimi recitalami, m.in. „Piąta rano” i „Piosenki z klasą”. W 1999 r. wzięła udział w koncercie „Debiuty” podczas XXXVI Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Przez wiele lat koncertowała z zespołem Spirituals Singers Band. Jest ambasadorką akcji profilaktyki raka piersi „Zdrowy Nawyk – Zdrowe Piersi”.

Olga Bończyk z recitalem „Piosenki z klasą” wystąpi dwukrotnie - w piątek 8 lipca i w sobotę 9 lipca, za każdym razem o godz. 18.45. W kolejnych tygodniach na scenie w Karnicach pojawią się: Ewa Lorska, Robert Kudelski, Anna Dijuk-Bujok, Iwona Chołuj, Agnieszka Różańska, Jakub Gąsowski i Dorota Chaniecka.

Teatr Małomiasteczkowy to najmłodsze „dziecko”, czyli trzecia scena Wioski Artystycznej Janowo. Działa od 2021 r. w Gminnym Domu Kultury w Karnicach przy ul. Osiedlowej 18 (woj. zachodniopomorskie). Spektakle odbywają się w weekendy lipca i sierpnia. W ubiegłym roku były to przede wszystkim małe formy teatralne i monodramy, w tym roku widzowie zobaczą głównie formy muzyczne.

Teatr jest częścią Wioski Artystycznej Janowo, czyli kulturalno-artystycznego miejsca w gminie Karnice koło Rewala, w województwie zachodniopomorskim. Do końca wakacji na turystów i okolicznych mieszkańców spragnionych artystycznych wrażeń czekają m.in. spektakle dla dzieci i dorosłych, koncerty, wystawy, gra wiejska oraz dwa pokoje zagadek. Aktorzy i muzycy będą się tam pojawiać na trzech scenach, na których zagrają przede wszystkim spektakle improwizowane, czyli takie, w których to publiczność decyduje o tym, co wydarzy się na scenie. Od pięciu lat w Janowie odbywają się też wernisaże, warsztaty, pogadanki oraz wieczory autorskie. Pomiędzy spektaklami można odwiedzić m.in. galerie z wystawami zdjęć, obrazów i rysunków, kawiarnię z domowym ciastem oraz stoiskami z produktami eko, jak również antykwariat i księgarnię.

Bilety na koncert dostępne są na stronie www.janowo.art lub bezpośrednio przed występem.Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne