Logo
Aktualności

Zabrze. Teatr Nowy ze „Słowami na piasku” ruszy w objazd w ramach „Teatru Polska"

30.04.2025, 13:31 Wersja do druku

Po raz drugi z rzędu jedziemy z  programem „Teatr Polska”. Tym razem ze spektaklem „Słowa na piasku”, w reżyserii Adama Biernackiego.  

fot. mat. teatru

W trasę ruszy zwycięskie 15 tytułów wybranych spośród 233 zgłoszeń.

Niezwykły dramat, w którym gra trójka bardzo utalentowanych aktorów zabrzańskiej sceny: Dagmara Noszczyk, Jakub Piwowarczyk oraz Zbigniew Stryj, będą mogli zobaczyć widzowie w całym kraju!

Jest nam niezmiernie miło i już nie możemy się doczekać pracy nad planowaniem trasy wyjazdowej. Zapraszamy chętne domy kultury o jak najszybszy kontakt z koordynatorem projektu: [email protected] lub telefonicznie 880 63 12 06.

Celem programu „Teatr Polska” jest ułatwienie mieszkańcom miejscowości, w których brakuje teatru publicznego, dostępu do najwybitniejszych polskich spektakli teatralnych. Jego zadaniem jest popularyzowanie  sztuki teatralnej oraz eliminowanie barier ekonomicznych w dostępie do teatru, zwłaszcza w miejscowościach oddalonych od głównych ośrodków kulturalnych. 

Program „Teatr Polska” jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne

Sprawdź także