Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Dziatwa" XXXVI edycja (od 20.05.2015 do 23.05.2015)

Organizator

Bałucki Ośrodek Kultury

ul. Limanowskiego 166 Łódź

20 maja - środa

Bałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej"
g. 14.00 Inauguracja Przeglądu

g. 14.20 - 16.40 Przegląd przedstawień
14.20 - Teatr "Z jednej gliny" z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu z przedstawieniem "Dziób w dziób"
15.00 - Zespół "Tabula Rasa" z Gimnazjum nr 1 w Sieradzu z przedstawieniem "Inny"
15.40 - Grupa Teatralna "ASSUNTA" z Zespołu Szkół nr 120 i Gimnazjum nr 104 w Warszawie z przedstawieniem "Dziwny Świat"
16.20 - "TEATRZYK JAK SIĘ PATRZY" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Poddębicach z przedstawieniem "Czarna Bajka"

Bałucki Ośrodek Kultury "Rondo", ul. Limanowskiego 166
g. 17.00 25.Wystawa Rysunku i Malarstwa "Mój Teatr"
Wernisaż, podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień

Bałucki Ośrodek Kultury, ul. Limanowskiego 166, sala konferencyjna I piętro
g. 17.00 Omówienie przedstawień

Ośrodek Wczasowy UMŁ "Słoneczna Polana", Grotniki
g. 20.00 "Gry z przestrzenią" - warsztat dla dzieci, młodzieży i instruktorów, prowadzenie Bogumiła Stachurska
g. 20.00 "Akademia Cyrkowa" - otwarty trening cyrkowy, prowadzenie Rafał Mikołajewski
"Poznaj Bałuty"- zabawa edukacyjna, gra planszowa
***
21 maja - czwartek
Bałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej", ul. Żubardzka 3
g. 10.00 - 12.25 Przegląd przedstawień
10.00 - Teatr "Supełek" z Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach z przedstawieniem "Dziób w dziób"
10.45 - "Koło Teatralne Pajacyk" z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie z przedstawieniem "Dzika Weronika"
11.20 - Zespół "Bez Komentarza" (grupa starsza) z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu z przedstawieniem "Kto ukradł mi skrzydła?"
11.55 - Młodzieżowa Grupa Teatralna "Lustro" z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1w Łodzi z przedstawieniem "Drzazga"

Bałucki Ośrodek Kultury "Lutnia", ul. Łanowa 14
g. 14.00 - 15.40 Przegląd przedstawień
14.00 - Zespół "Bez Komentarza" (grupa młodsza) z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi
w Wałbrzychu z przedstawieniem "A może nadrobić, podrobić, wyrobić by ją"
14.30 - "Teatr 534" ze Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych Pasja w Kędzierzynie-Koźlu
z przedstawieniem "Aksamitka córka diabła albo zakochany Pajac"
15.10 - Zespół "Teraz My" ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach z przedstawieniem "Złodziej czasu"

g.16.00 - 19.00 "Dynamika przestrzeni scenicznej" - warsztat dla instruktorów, pedagogów, nauczycieli i animatorów kultury, prowadzenie Bogumiła Stachurska
g. 16.00 - 18.00 Warsztaty dla dzieci i młodzieży
"Teatr obrazu i przestrzeń" - prowadzenie Anna Dziedzic
"Gdzie rodzi się reżyseria ?" - prowadzenie Justyna Czarnota
"Elementy muzyczno-rytmiczne w pracy z przestrzenią sceniczną" - prowadzenie Elżbieta Aleksandrowicz

Bałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej", ul. Żubardzka 3
g.16.00 - 18.00 "Przestrzeń niekontrolowana" - warsztat dla dzieci i młodzieży, prowadzenie Janusz Adam Biedrzycki

Ośrodek Wczasowy UMŁ "Słoneczna Polana", Grotniki
g. 20.30 Omówienie przedstawień

g. 20.30 "Akademia Cyrkowa" - otwarty trening cyrkowy, prowadzenie Rafał Mikołajewski
"Poznaj Bałuty"- zabawa edukacyjna, gra planszowa
***
22 maja - piątek
Bałucki Ośrodek Kultury "Lutnia", ul. Łanowa 14

g. 9.30 - 11.50 Przegląd przedstawień
9.30 - Zespół "Flug" z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 i Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych Pasja w Kędzierzynie-Koźlu z przedstawieniem "Biało-kolorowa bajka (opowieść) o miłości"
10.10 - Zespół "Psia Kość" z Miejskiego Domu Kultury w Słupcy z przedstawieniem "Wąż"
10.40 - Zespół Teatralny "Abrakadabra" ze Szkoły Podstawowej nr 43 w Białymstoku z przedstawieniem "Zabawa w teatr"
11.20 - Zespół "Powsinogi ze Strzyżewa" z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Strzyżewie z przedstawieniem "Nasza Calineczka"

Pasaż A. Rubinsteina - ul Piotrkowska- Pasaż L. Schillera
g. 14.00 "Korowód" - happeningowa akcja teatralna

Teatr Chorea Art. Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienickiego 3
g. 16.00 "Vidomi" spektakl w wykonaniu aktorów i tancerzy Teatru Chorea oraz uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego dla Dzieci Słabo Widzących nr 6 w Łodzi; reżyseria Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz

Ośrodek Wczasowy UMŁ "Słoneczna Polana", Grotniki
g. 20.00 Omówienie przedstawień
"Teatr dziecięcy i młodzieżowy w Polsce" - dyskusja, moderator Hanna Jastrzębska-Gzella
"Projekty artystyczno-edukacyjne w działalności Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSea" - wystąpienie Moniki Goetzendorf - Grabowskiej

g. 20.30 Ognisko i zabawa dla uczestników Przeglądu

***
23 maja - sobota

Bałucki Ośrodek Kultury "Lutnia", ul. Łanowa 14
g. 11.00 Spotkanie z Edytą Jungowską, gościem specjalnym "Dziatwy"
g. 12.30 Podsumowanie Przeglądu, wręczenie nagród

Archiwum