EN
Tyskie Spotkania Teatralne XL edycja

Tyskie Spotkania Teatralne XL edycja (od 13.04.2013 do 17.04.2013)

PROGRAM


12.04 (piątek)
17.00 Działania artystyczne na pl. Baczyńskiego promujące
XL Tyskie Spotkania Teatralne
wykonawcy: Integracyjna Grupa Teatralna POMOST - Orzesze,
STK Katowice - Pałac Młodzieży w Katowicach,
Autorski Teatr Ruchu WAMPA Moniki Szydłowieckiej oraz Teatr Ruchu
i Pantomimy LeMat Jolanty Szczurek - Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach,
Amatorski Teatr Ruchu i Pantomimy MIGRESKA - Teatr Mały w Tychach

18.30 Inauguracja XL Tyskich Spotkań Teatralnych
Międzynarodowy Projekt Nowe Wzorce Sztuki: POMIĘDZY TU A TAM
P r a p r e m i e r a
Produkcja: Tychy Teatr & Tone of Life
Widowisko Gongowe z udziałem Toma Soltrona Czartoryskiego, Abby del Sol, Jadwigi Andrzejewskiej, Nicoli Palladiniego
Cena biletu: 35zł, na kartę stałego widza 28 zł, na leg. szkolne/studenckie 15 zł

***
13.04 (sobota)
SPEKTAKLE KONKURSOWE
(duża scena)
16.00 - 17.00 Teatr Naumiony - Ornontowice
Dariusz Dyrda: " Marika"
reżyseria Iwona Woźniak

18.30 - 19.40 Teatr Polski w Wilnie
Inka Dowlasz "Pułapki miłości"
reżyseria Inka Dowlasz

21.00 - 22.00 Teatr Piip - Zielona Góra
Dorota Masłowska: "Między nami dobrze jest"
reżyseria: Małgorzata Paszkier - Wojcieszonek, Małgorzata Kazińska

*** 14.04 (niedziela)

12.00 XIX Krakowski Salon Poezji w Tychach:
Bogusław Kierc "Manatki"
czyta Autor, przy fortepianie Malgorzata Warcaba
Wstęp bezpłatny za okazaniem wejściówki odebraanej z kasy teatru


SPEKTAKLE KONKURSOWE
(duża scena)

15.30 - 16.10 FURU Kolektyw - Warszawa
"Szum"
reżyseria Barbara Songin
choreografia: Aleksandra Holesz, Bernadeta Pander, Nina Wolska

17.15 - 18.10 Teatr Przedmieście - Rzeszów
"Święto" na podst. fragmentów
"Kamienia na kamieniu" Wiesława Myśliwskiego
reżyseria Aneta Adamska

(scena kameralna)

19.15 - 20.00 Teatr ABANOIA - Szczecin
Konrad Pachciarek: "Fitness"
reżyseria Konrad Pachciarek


21.15 - 22.00 Teatr Realistyczny - Skierniewice
Rafał Wojaczek, Miron Białoszewski oraz teksty własne zespołu
"Jestem"
reżyseria zespołowa
***

15.04 (poniedziałek)

SPEKTAKLE KONKURSOWE
(scena kameralna)

9.30 - 10.40 Teatr CST - Cieszyn
Artur Pałyga: "Love"
monodram Tomasza Pisarka
reżyseria Bogusław Słupczyński


POKAZ
20.00 Teatr Ad Spectatores - Wrocław
"Żywoty świętych osiedlowych"
wg powieści Lidii Amejko
spektakl autorski Agaty Kucińskiej
muzyka na żywo Sambor Dudziński

Uwaga: przedstawienie (czas trwania 55 min.) z widownią na scenie
dla 100 osób
Cena biletu: 30 zł, a na kartę stałego widza, leg. szkolne/studenckie - 24 zł
***
16.04 (wtorek)

SPEKTAKLE KONKURSOWE
(duża scena)

9.30 - 10.25 Teatr PRÓG - Wadowice
"90 - 120 - 90"
reżyseria Bartosz Nowakowski

11.15 - 12.00 Teatr MAKOMA - Katowice
K. Sadowski: "Życiopis, czyli no-women, no-art"
reżyseria K. Sadowski

Impreza towarzysząca XL TST (poza konkursem)
18.00 - 18.30 "Na dworze Aliénor: Opowieść o wilkołaku"
Zespół Muzyki Dawnej SCANDICUS
Sala estradowa Miejskiego Centrum Kultury, ul. Boh. Warszawy 36
Przedstawienia z widownią dla 80 osób; wstęp bezpłatny za okazaniem
wejściówki odebranej z kasy teatru/MCK

POKAZ
20.00 Teatr Bez Sceny - Katowice
Eric Assous "Diabelski młyn" -
reżyseria Andrzej Dopierała
obsada: Agnieszka Radzikowska, Andrzej Dopierała
Uwaga: przedstawienie (czas trwania 75 min.) z widownią na scenie dla 100
osób
Cena biletu: 30 zł, a na kartę stałego widza, leg. szkolne/studenckie - 24 zł
***
17.04 (środa)

SPEKTAKLE KONKURSOWE
(scena kameralna)

9.30 - 10.15 Teatr KRZYK - Maszewo
"Osad"
reżyseria Marek Kościółek

11.15 - 11.40 Teatr PUK-PUK - Świdnik
"Mąka"
reżyseria Katarzyna Marjasiewicz

12.00 - 12.20 Teatr Dziewiątka - Lubań
Tadeusz Słobodzianek: "Nasza klasa"
monodram Agaty Iwanek
oprac. tektu i reżyseria: Aneta Ćwieluch
Uwaga: spektakl w sali estradowej MCK, ul. Boh. Warszawy 26


12.45 - 13.50 ab'TEATR - Łódź
Aleksandra Jusiuk, Anna Maszewska, Arkadiusz Starzykowski, Tomasz Konopka: "Influenza-H5N1"
inscenizacja Tomasz Konopka


17.00 Oficjalne zakończenie XLTST
"Idol" - Amatorski Teatr Ruchu i Pantomimy "Migreska" - Tychy
(impreza towarzysząca XL TST - poza konkursem)
ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie pamiątkowych statuetek
autorstwa Jerzego Beceli uczestnikom konkursu, wręczenie nagród laureatom.
***
Ekspozycja towarzysząca XL Tyskim Spotkaniom Teatralnym:
PLAKAT - FOTOGRAFIA twórcy Sceny Plastycznej KUL - Leszka Mądzika.

Archiwum