Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy XL edycja

Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy XL edycja (od 29.05.2008 do 01.06.2008)

Organizator

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

ul. Wojska Polskiego 4, 24-100 Puławy

29.05.
Uroczyste rozpoczęcie ogólnopolskich puławskich spotkań lalkarzy (g. 15)
godz. 15.30-17.15 - przegląd wybranych widowisk:
Smok w Nieswarowie, Teatr Zmyślony, Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" w Lublinie
O psotnym Straszydlaczku, Teatr Lalkowy Bajduś, Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku Parady, Teatr "Prestidigitator" - XI Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
Otwarcie wystaw Lalki Rajmunda Strzeleckiego, 30 lat Teatru Ognia i Papieru (g. 17.30 - Galeria Puławska)
Warsztaty instruktorskie : TRADYCJA A WSPÓŁCZESNOŚĆ - prowadzenie Krzysztof Rau,
Pokaz metodyczny: Teatr cieni :Charles Chaplin the Untold Story w wykonaniu studentów Akademii Teatralnej w Białymstoku (g. 19.30)

***

30.05.
godz. 9 - 12.15 - Przegląd wybranych widowisk:
Wyprawa na biegun północny, Teatralny Bzik, Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach
Ojo joj !Co to będzie, Teatr Igraszka, Klub Osiedlowy GAJ w Białymstoku
Wszystkie Smoki o tym wiedzą, Grupa Teatralna Bez Nazwy, Centrum Katolickie im Jana Pawła II w Łomży
Odkrycie planety Gnomalia , Teatr Lalek i Cieni Imagilandia, Zespół Szkół nr 8 w Toruniu
Filipka i czarownica, Tamara Tevasjan Brześć, Białoruś
Seminarium: ŚRODKI WYRAZU ARTYSTYCZNEGO W TEATRZE ANIMACJI /sala wykładowa/ - moderatorzy: Liliana Wuczkowska -Petri, Zbigniew Ryss (g. 12.30)
Godz. 15.30 skwer przy POK "DomChemika"
Warsztaty Terapii Zajęciowej TEATROTERAPIA przy Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie
"Dell arte dla
godz.16.30 - przegląd wybranych widowisk:
Dalang, Grupa Teatralna Gwiżdże, Słupski Ośrodek Kultury w Słupsku
Pierścień i róża , Grupa Teatralna Lalkarze, Zespół Szkół Podstawowo - Gimnazjalnych w Spytkowicach
Zabawy z wyobraźnią, Zespół Animacji i Przedmiotu "Ef", Miejski Dom Kultury Bielsko Biała, Dom Kultury w Hałcnowie
Orlando, pomysł i wykonanie: Agnieszka Baranowska, Akademia Teatralna Białystok (g. 19.45)
Warsztaty instruktorskie TEATR TOTALNY -prowadzenie Krzysztof Rau (g. 20.30)

***

31.05.
Seminarium: Środki wyrazu artystycznego w teatrze animacji, moderator Alina Stanowska (g. 9)
Warsztaty instruktorskie: Poprawianie scenariusza - ćwiczenia, prowadzenie Renata Siedlaczek (g. 12)
Warsztaty instruktorskie: Konstrukcja lalki a animacja, prowadzenie Marek Kotkowski (g. 16)
Smok w Niesfarowie, Teatr Lalek Muchomor (g. 17)
"Lalki Henka Boerwikla, pokaz filmów DVD(g. 19.15)
Wladimir Zakharow, lalkarz solista z Tomska (Rosja) (g. 21)

***

1.06.
Powtórka z Wesela wg St. Wyspiańskiego, Unia Teatr Niemożliwy, Warszawa (g. 11)

Archiwum