Turniej Teatrów Jednego Aktora

Turniej Teatrów Jednego Aktora "Sam na scenie" XII edycja (od 02.06.2016 do 05.06.2016)

Organizator

Słupski Ośrodek Kultury - Ośrodek Teatralny Rondo

ul. Niedziałkowskiego 5 a, 76-200 Słupsk

Czwartek, 2 czerwca 2016 (prezentacje konkursowe - wstęp wolny)

10.00 OT Rondo Uroczysta Inauguracja 13. SAM NA SCENIE
10.30 OT Rondo Viktoria Szopińska (woj. pomorskie) "Mit" wg. tekstu Leszka Kołakowskiego "Jak Bóg Maior utracił tron" (25 minut) scenografia: Danuta Wolińska, scenariusz i reżyseria: Grzegorz Szlanga
11.15 Nowy Teatr Marta Łaska (woj.lubelskie) BCK Klub Kultury Scena "Kobieta niezależna" na postawie tekstów Urszuli Kozioł "Kobieta Niezależna" i Stanisława Lema "Maska" (25 minut) scenariusz: Marta Łaska i Roman Uściński, reżyseria: Roman Uściński i Marta Łaska
12.00 OT Rondo Sylwia Witkowska (Wojsko Polskie) Klub 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej "Szepty" na motywach powieści "Sońka" Ignacego Karpowicza z wykorzystaniem wierszy "Opowiadanie o starych kobietach" Tadeusza Różewicza i "Wyjaśnienie na marginesie" Zuzanny Ginczanki (30 minut) scenariusz: Sylwia Witkowska i Ewa Czapik-Kowalewska, reżyseria i scenografia: Ewa Czapik-Kowalewska, muzyka: Rafał Kowalewski, ruch sceniczny: Roko Łuczak

13:00-15:00 przerwa obiadowa

15.00 OT Rondo Katarzyna Pachelska (woj. mazowieckie) "Unde malum?" na postawie powieści Wojciecha Kuczoka "Gnój", filmu "Pręgi" Magdaleny Piekorz i wiersza "Unde Malum" Tadeusza Różewicza (30 minut) scenariusz: Katarzyna Pachelska, reżyseria: Maja Ryszkowska, scenografia: Krzysztof Jurzyński, Katarzyna Pachelska, Marcelina Pasek, Adam Smogorzewski, wideo: Olga Ciężkowska, Karolina Kosecka, Katarzyna Pachelska, Mateusz Remberk
15.45 Nowy Teatr Jakub Mielewczyk (woj. pomorskie) "Nienawidzę" na podstawie tekstu Marka Koterskiego pod tym samym tytułem (25 minut) scenariusz, reżyseria, scenografia: Jakub Mielewczyk, muzyka: Jakub Patok
16.25 OT Rondo Maciej Karczewski (woj. łódzkie) Pałac Młodzieży w Łodzi "Lis" scenariusz na podstawie jednoaktówki Sławomira Mrożka "Lis filozof" (25 minut) scenariusz i reżyseria: Jowita Popow
17.05 Nowy Teatr Gabriela Marcinkowska (woj. wielkopolskie) "Jeśli chcesz mnie zatrzymać" montaż utworów: Ireny Sajko "Kobieta bomba", Wisławy Szymborskiej "Kot w pustym mieszkaniu" i Haliny Poświatowskiej "Jeśli chcesz mnie zatrzymać" (20 minut) scenariusz: Kamilla Kiermasz, reżyseria i scenografia: Kamilla Kiermasz i Gabriela Marcinkowska

17:30-19:30 przerwa na kolację

20:30 OT Rondo - Absurdustra - Próba Norwida. Natalia Sikora i Sołtan blues Band: Grzegorz Kwiecień - gitara, Maciek Piskulski - perkusja, Paula Soltan - bas. (BRAK BILETÓW!)
21.30 OT Rondo - sala prób. Omówienie spektakli konkursowych
***
Piątek 3 czerwca 2016 (prezentacje konkursowe - wstęp wolny)

10.00 Nowy Teatr Klaudia Kowalik (woj. dolnośląskie) MDK w Bolesławcu "Dwudziesty pierwszy" na podstawie tekstów Doroty Terakowskiej pt. "Tam gdzie spadają anioły" i "Poczwarka" oraz Carolla Lewisa "Alicja w krainie czarów" (30 minut) scenariusz: Aneta Ćwieluch, Klaudia Kowalik, reżyseria: Aneta Ćwieluch
10.45 OT Rondo Marcin Franaszek (woj. opolskie) Raciborskie Centrum Kultury "Pejcz" na postawie powieści Wojciecha Kuczoka "Gnój" (30 minut) scenariusz i reżyseria: Grażyna Tabor
11.30 Nowy Teatr Adrianna Machalica (woj. lubuskie) Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji "Dom Harcerza" "Melancholia" na postawie powieści Lory Aris "Melancholia i manifestacje"" (20 minut) scenariusz: Lora Aris, reżyseria, scenografia, muzyka: Alicja Niewiadomska
12.05 OT Rondo Marta Pohrebny (woj. lubuskie) Zielonogórski Ośrodek Kultury "Słodka" na podstawie powieści Marty Matios "Słodka Darusia" (30 minut) scenariusz, scenografia, muzyka: Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek, Marta Pohrebny reżyseria: Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek

13:00-15:00 przerwa obiadowa

15.00 Nowy Teatr Kinga Wygnaniec (woj. podkarpackie) MOK w Jarosławiu "Na górce" spektakl autorski (30 minut) scenariusz, reżyseria, scenografia: Paweł Sroka
15.45 OT Rondo Irmina Liszkowska (woj. podlaskie) Suwalski Ośrodek Kultury "Sonia Marmieładowa" na postawie powieści Fiodora Dostojewskiego "Zbrodnia i kara" (30 minut) scenariusz: Jacek Sawicki i Jolanta Hinc-Mackiewicz, reżyseria: Jolanta Hinc-Mackiewicz, scenografia: Jolanta Hinc-Mackiewicz i Małgorzata Wojdełko, opracowanie muzyczne: Anna Szafranowska i Jacek Sawicki
16.30 Nowy Teatr Dawid Nowak (woj. śląskie) Powiatowy MDK w Będzinie "Skrawki tęczy na moim niebie" na podstawie kolażu tekstów Janusza Głowackiego "Antygona w Nowym Jorku" oraz Janusza Leona Wiśniewskiego "Samotność w sieci" (28 minut) scenariusz i reżyseria Sebastian Podleśny

17:30-19:30 przerwa na kolację

19:30 OT Rondo - Wieczór mistrzowski - Jarosław Gajewski w monodramie Opowieść o okrutnym zbójniku Folsztyńskim i nieszczęsnym kacie Holuszce Milana Zelinki (wejściówki do odebrania w Teatrze Rondo)
20.30 OT Rondo - sala prób Omówienie spektakli konkursowych
***
Sobota, 4 czerwca 2016

12:00 OT Rondo - Koncert Galowy w reżyserii Stanisława Miedziewskiego, ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród (wstęp wolny)
19.00 Nowy Teatr im. Witkacego mondram Novecento Alessandro Baricco reżyseria: Iwo Vedral, występuje: Dominik Nowak (bilety do nabycia w kasie teatru/uczestnicy festiwalu wstęp wolny)
***
Niedziela, 5 czerwca 2016

19.00 Nowy Teatr im. Witkacego mondram Novecento Alessandro Baricco reżyseria: Iwo Vedral, występuje: Dominik Nowak (bilety do nabycia w kasie teatru/uczestnicy festiwalu wstęp wolny)

Archiwum