EN
Avant Art Festival X edycja

Avant Art Festival X edycja (od 27.09.2017 do 13.10.2017)

Organizator

Fundacja Avant Art

ul. Bolesławiecka 1/24a, 52-614 Wrocław

śr., 27 września 2017, 20:00
Maria Jiku (JP), Porter Ricks (DE)
Miejsce: Biuro Festiwalowe IMPART
Bilety: 20/25 zł

Maria Jiku (JP) Artystka dźwiękowo-wizualna, przenosząca BDSM na płaszczyznę muzyki. W swojej twórczości łączy industrialne rytmy, krzyk i brzmienia syntezatora, kombinując je z dźwiękami, jakie wydaje bat uderzający o ludzką skórę, metal i inne obiekty.

Porter Ricks (DE) - Legendarny projekt techno Thomasa Könera i Andy Mellwiga. Do ich dorobku w postaci albumów Chain Reaction (1996) i Mille Plateaux (1997) w 2017 roku dołączył trzeci album studyjny "Shadow Boat, wydany przez Tresor Records

czw., 28 września 2017, 20:00
Łoskot (PL)
Miejsce: Biuro Festiwalowe IMPART
Bilety: 15/20 zł

Powrót jassowej legendy: destrukcja formuły jazzowej przez silne interwencje rocka psychodelicznego, okazjonalne wtręty muzyki konkretnej oraz płodne zderzenie profesjonalizmu z entuzjazmem.

pt., 29 września 2017, 20:00
Ryo Murakami (JP), Radian (AT), Piernikowski (PL)
Miejsce: Biuro Festiwalowe IMPART
Bilety: 20/25 zł

Radian (A) Drugi występ klasycznego już, austriackiego tercetu na AAF: precyzyjne, na wpół syntetyczne repetycje na pograniczu postrocka i swoiście artrockowej redukcji: czułe, regularnie bijące serce skomplikowanego mechanizmu.

Piernikowski (PL) Po dub-hopowych eksploracjach Synów - redukcja do minimum na bazie minorowego post hip-hopu; emocjonalne penetracje obszarów miejskich neuroz i wypaczeń, wycieczki w aglomeracyjne melancholie, dyskretne poszukiwania przyszłości.

Ryo Murakami (JP) Ewolucja od wczesnych inklinacji technodubowych po głęboki drone i ciągotki niemal darkambietowe: ciężki, organiczny / syntetyczny psychoaktywny zacier w rozmaitych odcieniach pustki i chłodu.

sob., 30 września 2017, 21:00
Shins-K (JP), Powell (UK), Regis (UK)
Miejsce: A2 - Centrum Koncertowe
Bilety: brak danych
Shins-K (JP/DE) Japoński DJ/producent, określający się jako "dubstractic junglist": izotopowej ciężkości pętle i linearne basy tworzą tu tło dla precyzyjnych operacji cięcia i skrawania.
Powell (UK) Brytyjski, kwaśny ekstrakt w beatowych odcieniach, o nieco cut-upowym IDM-uroku. Muzyka do tańca eksperymentalnego.
Regis (UK) Klasyk brytyjskiego techno o odcieniu przemysłowym i założyciel wytwórni Downwards: wyczuwalne inspiracje wczesnym UK-industrial, silna redukcja brzmieniowa, miejskie hipnotyzmy.

niedz., 1 października 2017, 19:00
TSVEY (PL), Oren Ambarchi (AU)
Miejsce: Biuro Festiwalowe IMPART
Bilety: 15/20 zł
Oren Ambarchi (AUS) Znany ze współpracy z m.in. Fenneszem, Sunn O))), Otomo Yoshihide (AAF 2010) i Keiji Haino (AAF 2014 i 2016) zasłużony eksperymentator interdyscyplinarnie poruszający się i mutujący pomiędzy ścieżkami wytyczonymi przez minimalizm, improwizację, nowoczesną elektronikę i fizyczność muzyki rockowej.

Tsvey (PL) Rave'owa ekstrawagancja na bazie zderzenia estetyki klubowej i kultury odpadu. Wywar z szumu informacyjnego, zapachu rozgrzanego asfaltu i brutalnych uroków późnego, weekendowego wieczoru.

pt., 13 października 2017, 20:00
duo ITAKO: Kazuhisa Uchihashi (muzyka) i Yuko Kaseki (taniec) (JP)
Miejsce: Biuro Festiwalowe IMPART
Bilety: 15/20 zł
ITAKO (JP) - spektakl performatywny zrealizowany przez duet Yuko Kaseki i Kazuhisa Uchihashi. Yuko Kaseki uzyskała status uznanej tancerki butoh i choreografki, zakładając w 1995 roku swój własny zespołów 'dance company cokaseki', a następnie uczestnicząc w licznych projektach o charakterze artystycznej kolaboracji na wielu scenach świata.Kazuhisa Uchihashi (JP) Znacząca postać japońskiej i światowej improwizacji - znany ze współpracy m.in. z Peterem Brötzmannem, Derekiem Bailey czy Zeeną Parkins gitarzysta konsekwentnie burzący międzygatunkowe podziały. Na AAF poprowadzi warsztaty oraz wystąpi z tancerką Butoh Yuko Kaseki.

pt., 13 października 2017, 20:00
Melt Banana (JP)
Miejsce: Zajezdnia Dąbie
Bilety: 10/15 zł

Japońscy weterani i klasycy mistrzowskiej de(kon)strukcji / kolizji gitarowych form ekstremalnych i bubblegum pop: perkusyjne blasty, słodkie, przerysowane wokalizy, zgrzytliwe i pocięte melodie na etapie połowicznego rozpadu.

Archiwum