EN
23.02.2022, 16:39 Wersja do druku

Wsola. „Simona K. Wołająca na puszczy” – monodram Agnieszki Przepiórskiej w Muzeum Gombrowicza

fot. Marta Wróbel / mat. teatru

Monodram Simona K. Wołająca na puszczy w wykonaniu wielokrotnie nagradzanej Agnieszki Przepiórskiej, aktorki teatralnej i filmowej będzie można zobaczyć w niedzielę, 27 lutego w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Wstęp wolny.

W najbliższą niedzielę muzeum we Wsoli zaprasza na monodram Simona K. Wołająca na puszczy w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej, aktorki Teatru Słowackiego w Krakowie. Reżyserką przedstawienia jest Anna Gryszkówna.

Spektakl powstał w oparciu o książkę pt. Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak autorstwa Anny Kamińskiej. Opowiada o kobiecie, którą niełatwo jest zrozumieć i trudno pokochać.

Simona Kossak urodziła się z wyjątkowym nazwiskiem. Jej dziadkiem był malarz Wojciech Kossak, ojcem – także malarz, Jerzy Kossak. Siostrami ojca były malarka Magdalena Samozwaniec i poetka Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. Poetką i malarką była również jej siostra – Gloria. Simona tymczasem wyłamała się z tej artystycznej rodzinnej tradycji. Została biolożką i zamieszkała w Puszczy Białowieskiej.

Grana przez Agnieszkę Przepiórską Simona to postać z krwi i kości, pełna konfliktów, żądna uznania, ale nie w pełni doceniona. To spektakl o kobiecie niezwykłej i pełnej sprzeczności. Silnej i zagubionej, bezkompromisowej i wrażliwej, outsiderce, która miała odwagę iść swoją własną drogą, choć została za to odrzucona przez własną rodzinę.

Po znakomitym spektaklu Ginczanka. Przepis na prostotę życia i bardzo dobrze przyjętym monodramie Kocham Bałtyk to kolejny spektakl Agnieszki Przepiórskiej, który pokazany zostanie w Muzeum Witolda Gombrowicza. Na spotkanie z niezwykłą Simoną Kossak placówka zaprasza 27 lutego, o godzinie 17.00.

Bezpłatny autobus z Radomia do Wsoli odjedzie z przystanku przy ul. Chrobrego/Czysta, w kierunku Michałowa, o godzinie 16.20. Powrót po spotkaniu, tym samym autobusem.

Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują przepisy epidemiologiczne.

Źródło:

Materiał nadesłany