EN

16.07.2021, 08:48 Wersja do druku

Wrocław/Zielona Góra/Krotoszyn. W sierpniu XXV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus

W powietrzu unoszą się piłki i maczugi, z masztów spoglądają akrobaci, iluzjoniści sprawdzają naszą spostrzegawczość, a z każdego zakątka słychać autorskie piosenki. Ktoś jeździ na monocyklu, ktoś inny woli przemieszczać się w kole Cyra, balansować na wolnej drabinie lub rolla bolla. Jedni przechodzą przez ulicę tanecznym krokiem, inni wolą chodzić na rękach, a tuż obok ktoś robi salta w powietrzu, wybijając się z rąk partnera. To nie opis sceny z filmu fantasy. Tak wygląda Festiwal BuskerBus!

Do świata wykreowanego przez buskerów, czyli tych akrobatów, muzyków, aktorów i innych śmiało łączących najróżniejsze techniki i dziedziny, dla których to scena jest ulicą, będzie można się przenieść we Wrocławiu (21-22.08.2021), w Zielonej Górze (24-25.08.2021) i w Krotoszynie (27-29.08.2021).

Co roku od 25 lat na Festiwalu BuskerBus spotykają się artyści z całego świata, by w kilku polskich miastach zaprezentować swoje umiejętności cyrkowe, taneczne, muzyczne, iluzjonistyczne, czy aktorskie. Do opowiadania historii wykorzystują rekwizyty i możliwości własnego ciała.

Nie potrzebujesz paszportu, by poczuć się jak w podróży dookoła świata i poznać artystów z kilkunastu krajów. Chociaż na co dzień dzielą ich tysiące kilometrów, łączą ich wspólne cele: zdobyć uwagę przechodniów, dostarczyć wrażeń artystycznych i rozrywki, bawić, wzruszać i zachwycać. To buskerzy sprawiają, że nieznajomi wymieniają uśmiechy, a ich oklaski słychać już z oddali.

Program

Opisy spektakli dostępne są na stronie www.buskerbus.com. W głównym programie znalazły się tylko propozycje, które nie były jeszcze prezentowane na Festiwalu BuskerBus.

BuskerBus to nie festiwal, na który wpada się na chwilę. Jest czas na rozmowy, wymianę doświadczeń, wspólne żonglowanie i nawiązania kontaktów. Spontaniczne pomysły prezentowane są w klubie festiwalowym, gdzie wieczorem przenosi się akcja. Scena otwarta jest dla wszystkich. Można obejrzeć alternatywny program zaproszonych artystów lub samemu zawładnąć sceną.

Wstęp

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale jeśli podoba Ci się pokaz, zgodnie z tradycją teatrów ulicznych, wrzuć artystom coś do kapelusza.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: portal KochamWrocław.pl, koncentrator kultury Co Jest Grane i największy w Polsce wortal teatralny e-teatr.pl.


Strona: www.buskersbus.com

Facebook: https://www.facebook.com/buskerbusfestival/

Instagram: https://www.instagram.com/buskerbusfestival/


Daty i miejsca:

21-22.08.2021 Wrocław (Rynek)

24-25.08.2021 Zielona Góra (deptak oraz 24.08. w parku przy Pałacu w Starym Kisielinie – godzina 17.00 i 25.08. w parku w Zatoniu – godzina 17.00)

27-29.08.2021 Krotoszyn (Rynek)

Wstęp wolny


Źródło:

Materiał nadesłany