EN

15.04.2021, 08:43 Wersja do druku

Wrocław. Znane osoby odmawiają udziału w plebiscycie gazety przejmowanej przez Orlen

Inne aktualności

Gazeta Wrocławska z grupy Polska Press, którą przejmuje Orlen pod rządami Obajtka, urządza plebiscyt dla zasłużonych. "Staje się on jedynie podstępną maszynką do zarabiania pieniędzy przez wydawnictwo" - piszą nominowani i przypominają, że gazeta gra na uprzedzeniach wobec osób innej narodowości.

Wydawnictwo Polska Press, przejmowane przez koncern paliwowy PKN Orlen pod rządami Daniela Obajtka, zachęca do głosowania na Osobowości Roku 2020 w kulturze i nauce, biznesie, samorządności i działalności społecznej. Gazeta Wrocławska rozesłała już nominacje do kandydatów. 

Znani wrocławianie nie chcą jednak brać w nim udziału. Dyrektor Teatru Muzycznego Capitol Konrad Imiela napisał maila do redaktora naczelnego. 

"Dziękuję za przesłaną nominację.

Charakter Państwa plebiscytu polegający na płatnym głosowaniu, wysyłaniu nieograniczonej ilości płatnych SMS-ów lub wykupu prenumerat powoduje, że staje się on jedynie podstępną maszynką do zarabiania pieniędzy przez wydawnictwo i nie ma nic wspólnego ze szlachetnością, równym traktowaniem, czy nawet niewinną zabawą. Nie chciałbym, żeby ktoś, kto ceni moją działalność, był sprowokowany przez Państwa do płacenia za to pieniędzy, szczególnie w trudnym czasie epidemii.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Znane osoby z prezydentem Sutrykiem na czele odmawiają udziału w plebiscycie gazety przejmowanej przez Orlen

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.