EN

9.06.2021, 11:15 Wersja do druku

Wrocław. WTL zaprasza na półkolonie teatralne

Wrocławski Teatr Lalek i Fundacja OnWater.pl serdecznie zapraszają dzieci w wieku 10-13 lat do udziału w bezpłatnych letnich warsztatach teatralnych w ramach programu LATO w TEATRZE.  Dziś ostatni dzień zgłoszeń.

fot. mat. teatru

W tym roku warsztaty odbędą się w terminie 28.06-10.07.2021, a ich współorganizatorem jest Fundacja OnWater.pl – twórcy wrocławskiego Odra Centrum. Wszystkie zajęcia będą się odbywać w dwóch przestrzeniach: Wrocławskiego Teatru Lalek przy pl. Teatralnym oraz Odry Centrum przy Wybrzeżu Słowackiego.

Hasło przewodnie tej edycji to „Chodźmy nad rzekę!”. Chcemy wyjść z czterech ścian, w których od roku spędzamy większość czasu. Chcemy pójść razem rzekę, posiedzieć na trawie, pobawić się na piasku, zbudować łódki z kory, posprzątać śmieci z nabrzeża, zrobić budki dla ptaków. Pobyć blisko natury i wody, która jest źródłem życia, zwłaszcza w czasach kryzysu klimatycznego. Poznać odrzańskie legendy, posłuchać opowieści o niezwykłej rzece, na której zbudowano miasto. Porozmawiać o tym, jak ją chronić i dbać o nią, żeby była zawsze żywa, zielona i czysta. Wzmocnić w nas poczucie przynależności do swojego miejsca zamieszkania, dumy z niego, i poczucie odpowiedzialności za nie. A w końcu – zastanowić się, jak opowiedzieć o tym wszystkim za pomocą teatru.

Uczestnikom projektu w tym roku towarzyszyć będą: aktorka Anna Makowska-Kowalczyk, aktor i kompozytor Grzegorz Mazoń, choreograf Piotr Soroka, pedagożka teatru Katarzyna Krajewska, graficzka i projektantka Natalia Wiśniewska.

REKRUTACJA

Chętnych do udziału w warsztatach, dzieci w wieku 10-13 lat, prosimy o wymyślenie zabawy, w którą chcieliby się pobawić z innymi uczestnikami Lata w teatrze. Można ją nam przedstawić w dowolnej formie: opisać, nagrać swoją wypowiedź lub filmik. Do opisu zabawy można dołączać ilustracje, zdjęcia lub instrukcje.

Zgłoszenia zawierające:

1) pracę opisaną powyżej,

2) podpisaną przez opiekuna zgodę na uczestnictwo w warsztatach wraz ze zgodą na wykorzystanie wizerunku,

3) podpisany regulamin,

4) wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy prosimy wysłać mailem na adres: [email protected]

W temacie maila prosimy wpisać: Lato w teatrze 2021 rekrutacja

Zgłoszenia przyjmujemy do 9.06. Listę przyjętych opublikujemy 14.06.

Pliki, formularze dostępne są na stronie www.teatrlalek.wroclaw.pl

Warsztaty odbywać się będą zgodnie z obowiązującym regulaminem COVID-19 dostępnym na stronie: https://teatrlalek.wroclaw.pl/regulamin-covid-19.

W przypadku pytań związanych z rekrutacją prosimy o kontakt z Katarzyną Krajewską: t: 71 335 49 06, [email protected]

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury.

Ośrodki, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 7 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

09.06.2021

Wątki tematyczne