Wrocławski Teatr Lalek jeszcze przed Wielkanocą powraca z emisją przed-stawień dla całej rodziny na platformie VOD.
Od 1 kwietnia ulubione spektakle widzów Wrocławskiego Teatru Lalek będą do-stępne online na platformie VOD. Tym razem nagrania będą dostępne nie w wyzna-czonych terminach, ale przez cały czas. Dzięki temu każdy będzie miał szansę ko-rzystać z teatru online o dowolnej, wybranej przez siebie porze.
Na początek dwie propozycje: „Krzywiryjek” rodzinny spektakl napisany specjalnie dla WTL w reżyserii Roberta Jarosza oraz „Pomnik” na motywach książki „Go-tland” Mariusza Szczygła w reżyserii Jiří Havelka dla widzów od 14 roku życia.
Koszt dostępu dla całej rodziny: 15 zł, dostęp można zakupić, klikając w link vod.teatrlalek.wroclaw.pl Nagranie przedstawienia będzie dostępne po wykupieniu dostępu w systemie VOD. Dostęp jest aktywny przez 24h od rozpoczęcia oglądania. Liczba biletów jest ogra-niczona. Więcej informacji o kolejnych przedstawieniach i transmisjach dostępnych online na platformie VOD dostępne będą na stronie www.teatrlalek.wroclaw.pl
"Krzywiryjek” reżyseria Robert Jarosz
Rzecz dzieje się w baśniowym mieście, w którym co roku organizowany jest wielki konkurs fotograficzny. Główna nagroda przyznawana jest za zdjęcie przedstawiające najszczęśliwsze dziecko. Nic dziwnego, że ulice miasta pełne są dorosłych z aparatami, proszących swoje dzieci o uśmiech... Brzmi znajomo? To nie przypadek – w onirycznej baśni Roberta Jarosza można znaleźć wiele aluzji do otaczającej nas rzeczywistości. Twórcy spektaklu mierzą się z ważnym problemem dziecięcych emocji, próbując pokazać, że nie wolno ich dzielić na dobre i złe – one po prostu są.
„Krzywiryjek”, napisany specjalnie dla Wrocławskiego Teatru Lalek, to zanurzona w baśniowej poetyce opowieść o wrażliwym dziecku dążącym do szczerej i pełnej zaangażowania relacji z rodzicem.
„Pomnik” reżyseria Jiří Havelka
Przedstawienie oparte jest na reportażu „Dowód miłości” z książki Mariusza Szczygła „Gottland”, opowiadającym o największym na świecie pomniku Józefa Stalina. Monument postawiono w Pradze w 1955 r. według projektu rzeźbiarza Otakara Šveca, a zaledwie siedem lat później został zburzony. W trakcie budowy pomnika zginęło sześcioro robotników. Jego projektant na skutek ogromnej presji społecznej i politycznej popełnił samobójstwo – niedługo po tym, jak zrobiła to jego żona.
Tragiczna historia monumentu jest w spektaklu Jiřego Havelki pretekstem do opowiedzenia młodym widzom o pewnej epoce w dziejach Czechosłowacji – epoce, którą również i Polacy pamiętają bardzo dobrze. Wspólnotę polsko-czesko-słowackich doświadczeń mają szansę poczuć nie tylko widzowie, ale i międzynarodowa ekipa twórców spektaklu.