EN

29.06.2021, 15:16 Wersja do druku

Wrocław. Wrocławski Teatr Lalek gra w lipcu

Wychodząc na przeciw głosom Widzów Wrocławski Teatr Lalek gra przedstawienia w czasie wakacji.

fot. Natalia Kabanow

W pierwszy lipcowy weekend (2-4.07) na Dużą Scenę powróci przedstawienie „OJEJA! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia” (6+) w reżyserii wielokrotnie nagradzanego duetu Maria Wojtyszko/Jakub Krofta. To spektakl dla całej rodziny, rozgrywający się w baśniowej scenerii, ale dotykający spraw bliskich wszystkim rodzicom i dzieciom. Twórcy stawiają w nim pytania o to, co nazywamy sukcesem a co porażką, czy jedyną drogą do szczęścia jest nieustanny rozwój i czy rzeczywiście wszystko da się ulepszyć?

fot. mat. teatru

Kolejna propozycja WTL na wakacje to przedstawienie „Och, Emil” (4+) w reżyserii Lecha Chojnackiego. Zabawny spektakl na motywach uwielbianej przez dzieci powieści Astrid Lindgren Emil ze Smalandii. Tytułowy bohater, energiczny i nieco niesforny mały chłopiec, nieustannie zaskakuje rodziców swoimi pomysłami. Chciałby zostać chlubą rodziny, "kimś najważniejszym na świecie", ale nie jest jeszcze pewien, kim: żołnierzem, szybkobiegaczem, wszystkozjadaczem... a może lekarzem? Na szczęście sprytni rodzice potrafią odpowiednio wykorzystać niespożytą energię malca, tłumacząc mu, że każda wielka kariera zaczyna się w szkole. Na spektakl WTL zaprasza od 9 do 11 lipca. 

W następnym miesiącu przedstawienia Wrocławskiego Teatru Lalek można będzie oglądać już od 20 sierpnia. Informacje i bilety na stronie www.teatrlalek.wroclaw.pl.

Prezentacja przedstawień obędzie się w zalecanym reżimie sanitarnym w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Widzów i wszystkich pracowników teatru.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne