EN

14.09.2020, 10:51 Wersja do druku

Wrocław. Wkrótce serial online "Kroniki zarazy"

26 września o godz. 17.00 odbędzie się premiera online pierwszego odcinka 9-odcinkowego serialu "Kroniki zarazy" na podstawie "Dziennika z czasów zarazy" Magdy Hueckel.

fot. Magda Hueckel

Malena – główna bohaterka serialu internetowego „Kroniki zarazy”, doświadcza wiosennej izolacji wraz z małomównym Mężem i dwójką małych dzieci nazwanych pieszczotliwie Szarańczą, przechodząc przez całą paletę nastrojów – od stanu ekscytacji, aż do zmęczenia i niepewności. W czasie kiedy wyjście na klatkę schodową staje się ekstremalną wyprawą, pełną czyhających na każdym kroku drobnoustrojów,  z półek sklepowych zaczyna znikać papier toaletowy i drożdże – rodzina próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, czując się jak w pilotowym odcinku postapokaliptycznego serialu.

Czas lockdownu to dla Maleny nie tylko tysiąc różnych czynności podejmowanych, aby zająć czymś podarowany jej nagle czas –  to również krzyki Szarańczy, dokładne mycie sałaty, naprzemienne analizowanie i wyłączanie wiadomości oraz ciągła potrzeba utrzymywania jakichkolwiek kontaktów społecznych dla równowagi ducha. 

Z inspiracji kwarantannowymi wpisami z wiosny 2020 Magdy Hueckel, powstał pomysł na „Kroniki zarazy”, które z dystansem i humorem opowiadają o doświadczeniu izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa. Balansujący na granicy grozy i groteski serial, wykorzystuje wielopoziomową narrację w planie żywym oraz lalkowym, wzbogaconą licznymi animacjami. Projekt powstał w warunkach domowych, a wszystkie elementy scenografii, lalki i inne obiekty, które zobaczymy na ekranie wykonali samodzielnie twórcy serialu.  W rolę Maleny wcieliła się Lena Frankiewicz. 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura w sieci”.

Serial dostępny jest również w wersji anglojęzycznej.

Produkcja: LALE.Teatr

Premiera online 26 września o godz. 17.00 na laleteatr.pl oraz na stronie fb Kroniki zarazy. Serial internetowy.

Następne odcinki w każdą kolejną środę i sobotę od godziny 17.00.

Scenariusz: Magda Hueckel, Tomasz Śliwiński

Reżyseria: Tomasz Śliwiński

Koncepcja wizualna, scenografia, kostiumy: Magda Hueckel

Zdjęcia: Tomasz Śliwiński

Animacja: Natalia Bucior

Animacja lalkowa: Tomasz Maśląkowski

Muzyka: Stefan Wesołowski

Udźwiękowienie: Maciej Adamczyk

Montaż: Tomasz Śliwiński

W roli Maleny: Lena Frankiewicz

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne