EN

12.01.2022, 09:17 Wersja do druku

Wrocław. Weekendowe spektakle w WTLNowy rok to nowa okazja, żeby wybrać się do Wrocławskiego Teatru Lalek. Mamy nadzieję, że będziemy Was gościć jak najczęściej. Już w najbliższy weekend zapraszamy na przedstawienia CZARODZIEJSKI FLET i PLAMA, które zabiorą dzieci i dorosłych w fascynujący świat muzyki i kolorów.

fot. mat. teatru

CZARODZIEJSKI FLET (6+) to dla młodego widza doskonały początek przygody z muzyką klasyczną. Arie wiedeńskiego klasyka zabrzmią w nim w nowych aranżacjach Vratislava Šramka i oryginalnej interpretacji aktorów WTL.
Twórcy przedstawienia bawią się zarówno muzyką genialnego kompozytora, jak i operową konwencją. Mozart Marka Zákostelecký'ego nosi conversy i gra na doskonale znanych dzieciom instrumentach: dzwonkach, kontrabasie, perkusji, a nawet butelkach z wodą.
Gramy:
15 stycznia | 15:00

15 stycznia | 15:00

KUP BILET

fot. mat. teatru

PLAMA (4+) jest współczesną baśnią opowiadającą o Dobrej i Pięknej Królewnie, którą Zła i Wyniosła Czarownica przemienia w przebrzydłą, czarną plamę. Pomysłowa Plama, próbując powrócić do swojej prawdziwej postaci, przeobraża się między innymi w czarną limuzynę, stado ptaków, kameleona i... lody owocowe.
Minimalistyczna scenografia zderza się z bogactwem efektów multimedialnych. Twórcy korzystają z najnowocześniejszych środków teatru formy, czerpiąc jednocześnie z baśniowych motywów i tradycji bajek zen.

Gramy:
14 stycznia | 17:30

15 stycznia | 13:00

KUP BILET

Źródło:

Materiał nadesłany