EN

1.10.2020, 12:40 Wersja do druku

Wrocław. Warsztaty teatralne Fundacji Jubilo

Fundacja Jubilo zaprasza w październiku  na warsztaty prowadzone przez Diega Pileggiego i Aleksandrę Gronowską.

fot. mat. organizatora

Terminy:
16/10/2020 pt. 19:00–22:00 sesja pracy
17/10/2020 sob. 11:00–14:30, 15:30–18:30 sesje pracy
18/10/2020 niedz. 11:00–14:30, 15:30–18:30 sesje pracy

Dla kogo?
Warsztaty skierowane są do aktorów, performerów, wokalistów, a także pedagogów teatralnych, reżyserów i edukatorów. Każdy uczestnik zostanie poproszony o przygotowanie dwóch fragmentów tekstu (napisanych przez siebie, teatralnych lub pochodzących z innych źródeł) związanych z tematami „Jestem” i „Inny”.

"Jestem. Społeczność" jest czwartą sesją w ramach cyklu warsztatów Fundacji Jubilo. Podczas tej sesji warsztatowej skupimy się na sposobie zastosowania technik teatralnych w środowisku społecznym, szczególnie w odniesieniu do projektu „Odkluczanie”, który Fundacja Jubilo rozwija od 2015 roku przy współpracy Zakładu Karnego Nr 1 we Wrocławiu i Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Jubilo zaprezentuje ćwiczenia i elementy treningu wykorzystywane w swojej pracy teatralnej oraz praktyce artystycznej w środowisku więziennym.

Począwszy od technik i relacji rozwijanych w zespole przejdziemy do bardziej bezpośrednich pytań związanych z kompozycją etiud i partytur fizycznych. Szczególny nacisk położony zostanie na bezpośrednie zastosowanie i przeanalizowanie metody pracy w celu głębszego zrozumienia jej zastosowania w różnych środowiskach (np. w więzieniu, na warsztatach teatralnych, w fazie rozwoju materiałów twórczych itp.). W ten sposób Jubilo będzie towarzyszyć uczestnikom w procesie ich osobistych poszukiwań, stawiania pytań o rolę artystów i pedagogów teatralnych w społeczeństwie, a także pogłębianiu, w szerszym aspekcie, zastosowania pracy organizacji w warunkach środowiska społecznego.

Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć materiały filmowe oraz omówić z prowadzącym metody i techniki teatralne z zakresu widowisk w warunkach środowiska społecznego, zwłaszcza w systemie penitencjarnym. Uczestnicy będą mogli pogłębić swoją wiedzę o pracy Jubilo, przyswoić i rozwinąć elementy techniczne, a także w kreatywny sposób sprawdzić samych siebie.


Uczestnictwo:  450 PLNWypełnioną kartę zgłoszenia na warsztaty „Jestem: Społeczność” prosimy przesyłać do 12 października 2020 na adres: [email protected] (tel. + 48 535 739 698). Uczestnicy będą przyjmowani według kolejności zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.


Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne