EN
19.05.2022, 17:04 Wersja do druku

Wrocław. „W siebie wstąpienie” w Teatrze Układ Formalny - dziś premiera

fot. Marta Ankiersztejn / mat. Festiwalu Nowe Epifanie

Nie chcemy odpowiadać na pytanie, gdzie należy szukać sensu. Tytułowe „w siebie wstąpienie”, to zatrzymanie się na chwilę i spojrzenie w swoje wewnętrzne lustro – Ewa Mikuła, autorka tekstu do spektaklu „W siebie wstąpienie”.

Spektakl „W siebie wstąpienie” miał swoją główną premierę na Festiwalu Nowe Epifanie w Centrum Sztuki Współczesnej – Zamek Ujazdowski, ale przyszedł czas na wrocławską premierę w Teatrze Układ Formalny! Spektakl „W siebie wstąpienie” stanowi koprodukcję Muzeum Pana Tadeusza i Teatru Układ Formalny.
Trójka bohaterów poszukuje sensu życia pomiędzy odgrzewaną zupą, a ekranem komputera. O czwartej nad ranem, gdy noc styka się z dniem, a życie ze śmiercią, przeżywają cyfrowe zmartwychwstania, jedzą instant wieczerzę i modlą się w Ogrójcu nad kubkiem kawy. Przez krótką chwilę mają szansę zadać ostateczne pytania.

„W siebie wstąpienie” to spektakl w reżyserii Marty Streker rozpisany na trzy głosy, przetkany popkulturowymi psalmami, zlepionymi z odłamów codzienności i kodów promocyjnych z supermarketu.

Skrajnie różne postaci splatają się w obraz zabieganej pop-duchowości, gdzie świętości można szukać w publicznych toaletach, a rozpaczy w nigdy nieodczytanych wiadomościach. Gdzie trzeba walczyć, by choć na moment spotkać siebie.

Realizatorki/realizatorzy:
reżyseria MARTA STREKER
tekst/dramaturgia EWA MIKUŁA
scenografia KATARZYNA LEKS
kostiumy JULIA KOSMYNKA
muzyka MACIEJ ZAKRZEWSKI
światło/projekcje KLAUDIA KASPERSKA
plakat MACIEJ RABSKI, DAGMARA WŁOSZEK-RABSKA
produkcja PAWEŁ ZARĘBA

obsada: Wiktoria Czubaszek, Paweł Palcat, Rafał Pietrzak
premiera: 9 kwietnia 2022, Festiwal Nowe Epifanie, Budynek Laboratorium, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

premiera wrocławska: 19 maja 2022, Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A
19 maja | 18:0020 maja | 19:0021 maja | 19:00

Koprodukcja Muzeum Pana Tadeusza i Teatru Układ Formalny. Spektakl powstał we współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Źródło:

Materiał nadesłany