EN

14.06.2022, 15:11 Wersja do druku

Wrocław. „Tyran" Teatru Pantomimy jesienią ruszy w Polskę

Jesienią Wrocławski Teatr Pantomimy ruszy w objazd z przedstawieniem „Tyran” w ramach 14. edycji programu TEATR POLSKA.

fot. Natalia Kabanow / mat. teatru

Najnowsze przedstawienie Wrocławskiego Teatru Pantomimy - „Tyran” w reżyserii Jakuba Lewandowskiego, znalazło się wśród 18 spektakli, które zakwalifikowały się do programu TEATR POLSKA.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej.

Program powstał, by ułatwiać dostęp do oferty teatralnej przez wspieranie aktywności teatrów poza ich siedzibami i umożliwić prezentacje spektakli w miejscowościach mających utrudniony dostęp do kultury. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu teatry instytucjonalne oraz organizacje pozarządowe mają możliwość zorganizowania pokazów spektakli w miastach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych.

Do tegorocznej edycji zakwalifikowało się 18 spośród 139 zgłoszeń. Wśród przedstawień wybranych do realizacji znalazł się „Tyran” w reżyserii Jakuba Lewandowskiego -  najnowsze przedstawienie wrocławskiej pantomimy. Szczegółowy plan objazdu wkrótce zostanie umieszczony na stronie www.pantomima.wroc.pl.

To już czwarty raz, kiedy Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego bierze udział w programie TEATR POLSKA. Dotychczas Teatr zaprezentował: „Mikrokosmos”, reż. Konrad Dworakowski (2012), „Hydrokosmos”, reż. Konrad Dworakowski (2016) oraz „Pustkę. Pustynię. Nic”, reż. Leszek Bzdyl (2018).

Program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne